Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Belediyeden 4,5 Milyon Liralık Yatırım

02 Haziran 2017 Cuma, 13:30

Asbest Borular PVC Borularla Değiştirildi

Belediyeden 4,5 Milyon Liralık Yatırım

 

Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından Atatürk Bulvarında Şubat ayında başlatılan içme suyu şebeke hattı değişim çalışması tamamlandı.

Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (ASKİM), Şubat ayı içerisinde Atatürk Bulvarı kuzey servis yolunda başladığı içme suyu şebeke hattı değişim çalışmasını tamamladı. Atatürk Bulvarı’nın doğu kısmında bulunan Garipoğlu Un Fabrikasının önünden başlayıp kuzey servis yolunun tamamını kapsayacak şekilde karayolları kavşağına kadar devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren ASKİM Müdürü Emre Özdal, yaklaşık 8 kilometrelik bir alanda yenileme çalışması yapıldığını dile getirdi.

Özdal şunları söyledi: “Atatürk Bulvarı kuzey servis yolunda mevcutta bulunan 150’lik asbest hatları, 350’lik PVC hatlarla revize ettik. Yaklaşık 8 kilometrelik bir alanda yenileme çalışması yapan ekiplerimiz, 350’nin üzerinde evsel bağlantı, 70’in üzerinde de sokak bağlantısı gerçekleştirdi. Personel ve malzeme gibi tamamı belediyemizin öz kaynakları kullanılarak gerçekleştirilen bu yatırımın maliyeti 4 milyon 500 bin TL’dir. 3 ay gibi kısa bir sürede bu çalışmayı tamamlayan arkadaşlarıma teşekkür ediyor, hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Kuzey Servis Yolunda Asfaltlama İşlemi Tamamlandı

ASKİM tarafından Atatürk Bulvarı kuzey servis yolunda gerçekleştirilen içme suyu şebeke hattı değişimi çalışmasından hemen sonra kolları sıvayan Adıyaman Belediyesi Fen İşleri müdürlüğü ekipleri, kuzey servis yolunda bozulan kısımları asfaltladı.

Halkın daha az mağdur olması için çalışmaları hızlandırdıklarını söyleyen yetkililer, yaz boyunca bu çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz