Adıyaman

“Belediyede evrak kaybediyorlar”

Dişkaya’dan Belediyeye Suçlama

“Belediyede evrak kaybediyorlar”

 

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya, belediye başkanı ve ekibinin bazı insanlar tarafından engellendiğini, evrak kaybettiklerini belirterek önemli bir iddiada bulundu.

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Dişkaya basın toplantısında su, ulaşım, uzman tabip eksikliği konularını ele alarak değerlendirmede bulundu. Ayrıca Başkan Dişkaya, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na sert tepki gösterdi.

TOKİ tarafından yaptırılan konutların engellendiğini söyleyen Dişkaya, “Cemiyet olarak yaptırdığımız konutlar bitmiştir. Dışarıda kalan üyelerimiz var bunu açık ve net belirtiyorum, üyelerimizi bu şekil konutlara göndereceğiz ve bu nahoş bir durum olur. Bu sitemim kime bilmiyorum ama bürokratik işlemler yüzünden konutlar teslim edilmiyor. Altyapı daha bitirilmedi, yol bitirilmedi. Benim tespitim şu yeni seçilen Belediye Başkanı ve ekibi bazı insanlar tarafından engellenmelerine ve evrak kaybettirmelerine şahit olduk. İsmini açıkça verebilirim ama insanları incitmek istemiyorum. Herkes yerini bilecek bu Adıyamanlıya yapılan hakarettir. Resmi evrak resmi kurumlarda kaybolmaz eğer kaybolursa suç işlenmiş olunur. Konutlarımızın sorunu bir an önce çözülmeli buradan yetkililere çağrıda bulunuyoruz.”

 

Bakan Eroğlu’na Tepki

Başkan Dişkaya, “Adıyaman’ımızda yaz sezonuyla birlikte Adıyaman su sıkıntısı çekmiştir tedbir alınması gerekirken, özellikle Fahri hemşerimiz Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Adıyamanlıyı sırtından hançerlediğini buradan ifade etmek istiyorum. Sayın Bakan beyin bu rahatsız edici durumu telafi etmesini istiyoruz ve Sayın Bakanımıza çağrımız şudur; Özellikle bizim Çat barajı suyumuzun başka ile aktarılması halinde hesabını Adıyaman ve Adıyamanlıları çok rahatsız edeceği ve şiddetle tepki gösterileceği çok açık ve net bir zaruri olduğunu belirtirim biz eyleme alışık bir halk değiliz ama Adıyaman’ın varını yoğunu alırsanız tepki şiddetli olur.” dedi.

 

Eylem’in kapısı Hastane Kapısı değildir

Başkan Dişkaya, “Bir diğer sorun doğum hastanelerdeki uzman hekim eksikliği, hemşerilerimiz hastane önünde eylem yaparak, saatlerce doktorların işlerini yapmasını sadece engellenmektedir hemşerilerimiz siyasilere baskılar yaparak ilimize uzman tabip ataması yapılması gerektiğini vurgulamalıdırlar. Hastane kapılarında kendimizi zincirlemek çözüm getirmez çözümü adresi Başkent Ankara’dır STK’lar bir birlik içerisinde bir heyet oluştururken bu dosyayı Sağlık Bakanına sunmalıdır. Eylem olaylarının duyumu aldığımda Sayın genel sekreterle görüştük rektör hocayla Cemiyetimizi ziyareti sırasında bu meseleyi detaylı olarak konuştuk. Doğum nüfusuna göre hekim verilmektedir. Fakat yine de bu konu da sıkıntımız var bunun tedbirlerini siyasilerimiz acilen almalıdır. Sayın Cumhurbaşkanı halkı motive etmek için en az üç çocuk diyor bu hızla gidersek sıfıra ineceğiz sayın cumhurbaşkanı ve başbakanımızı bu doğum vakalarının sağlıklı olabilmesi için hekim temin edilmesi gerekmektedir.” dedi.

Uçak fiyatları pahalı

Başkan Dişkaya, İlimizin başka bir sorunu ulaşımdır. Antep uçağıyla İstanbul’a gitmek 100 lira Adıyaman uçağıyla İstanbul’a gitmek 300 lira çok büyük bir fark var siyasilerimiz sert bir adım atsınlar. Ayrıca ücretsiz servis adı altında servisler Adıyaman halkını Antep uçağına taşıyorlar bu Adıyamanlıların şahsiyetine yapılan incitici bir davranıştır. Bu firmalardan biri olan Ahmet Bozkurt’un damadının sahip olduğu Atlas jet firmasıdır. Adıyamanlısın bir seferini de buraya koymalıdır yengeye çağrımız Adıyamanlılığını ortaya koymalıdır dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu