Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Belediye Bayrama Hazır

23 Haziran 2017 Cuma, 11:06

Arefe ve bayramda belediye otobüsü ücretsiz

Belediye Bayrama Hazır

 

Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu’dan bayram müjdesi geldi; Şehrin çeşitli noktalarından Arefe günü mezarlığa ücretsiz servis yapılacak. Bayram süresince de belediye otobüslerinden ücret alınmayacak.

Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, belediye olarak, Ramazan Bayramı’nın Adıyaman’da huzur ve güzellik içerisinde geçmesi için tüm önlemleri aldıklarını belirtti. Kutlu, vatandaşların Ramazan Bayramını da tebrik ederek, On bir ayın sultanı Ramazan ayının bereketi ile gelen mübarek Ramazan Bayramının tüm dünyada huzur ve barışın oluşması için bir vesile olmasını diliyorum. Özellikle dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan İslam ülkelerinde yaşanan ölüm, açlık ve sefaletin son bulması için bu özel günlerdeki birlik ve beraberliğimizi arttırmalıyız. Bu vesileyle bütün hemşehrilerimin ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını kutlar, bayram coşkusunun kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini dilerim” dedi.

 

Belediyede bayram mesaisi

Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, 25, 26 ve 27 Haziran tarihlerinde kutlanacak olan Ramazan Bayramı için yoğun bir çalışma içerisine girdiklerini, Adıyamanlıların bayramı bayram tadında geçirmesi için her türlü önlemi aldı.

Kutlu’nun verdiği bilgiye göre kabir ziyaretleri için arefe günü şehrin farklı noktalarından mezarlığa ücretsiz servis tahsis edecek olan Adıyaman Belediyesi, Ramazan Bayramı süresince de vatandaşlardan belediye otobüsleri için ücret almayacak. Yetkililerden yapılan açıklamaya göre arefe günü ve bayramın birinci günü sabah namazı saatinden başlayacak şekilde Altınşehir Camii önü, Esentepe TOKİ ve Eski Doğum Hastanesi önünden yarım saatte bir yeni mezarlığa ücretsiz otobüs servislerinin yapılacağı söyledi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından da mezarlıklarda bayram temizliği ile Şehitlikte bakım ve düzenleme yapıldı. Konu ile ilgili bilgi veren Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri de yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi mezarlıklarda sürdürdükleri temizlik çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu bildirerek, bayram süresince de vatandaşın daha sağlıklı bir bayram geçirebilmesi için Belediye Başkanlığı makamından aldıkları emir doğrultusunda gece gündüz çalışılacağını söyledi.

Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler de bayram öncesinde çalışmalarına yoğunluk verdi. Ramazan ayı süresince matador fabrikaları ve pide fırınları ile pastane ve tatlı salonlarını denetleyerek uygunsuz olan işyerleri hakkında uyarı ve işlemler yapan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, diğer illerden ilimize gelen dilenciler hakkında da yasal müdahalelerde bulundu. Bayram hazırlıkları sürecinde de kaldırım işgallerinden, seyyar satıcıların satış alanının belirlenmesine ilişkin düzenlemeler yapan ekipler, bayramdan üç gün önce Gölebatmaz ve Sağlık Ocağı Caddelerinin trafiğe kapatılması için gerekli tedbirleri aldı. Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, başkanlık makamından aldıkları emir gereğince bayram süresince Adıyamanlı vatandaşlara 24 saat hizmet vereceğini söyledi.

Bayram süresince olabilecek en küçük aksiliğin bile önüne geçmek için gece gündüz demeden çalışacak olan Adıyaman Belediyesi, vatandaşlardan gelebilecek şikâyetlere anında müdahale edebilmek için ALO 153 Beyaz Masa ve 110 İtfaiye telefonlarının 24 saat hizmet verecek.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz