AdıyamanManşet

“Beldelerimizin sorunlarını ilettik”

Tutdere’den ‘başkanlarla’ ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Pınarbaşı Belde Belediye Başkanı Mahmut Alan ve Kesmetepe Belde Belediye Başkanı Ali Yılmaz ile birlikte önce Ankara’da Yenimahalle ve Çankaya Belediye Başkanlarını ardından İzmir’de Narlıdere, Bayraklı, Bornova ve Karabağlar Belediye Başkanlarını ziyaret etti.  Ziyaretlerin ana gündemi Kardeş Belediyecilik kapsamında beldelerin ihtiyaçlarının karşılanması ve eksikliklerinin giderilmesi oldu.

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Önce Ankara’da Yenimahalle ve Çankaya Belediye Başkanlarını ardından İzmir’de Narlıdere, Bayraklı, Bornova ve Karabağlar Belediye Başkanlarını; Belde Belediye Başkanlarımızla birlikte ziyaret ederek beldelerimizin yol yapım işleri, hizmet araçları gibi temel sorunlarını ve eksikliklerini istişare ederek beldelerimiz için yardım talebinde bulunduk.” dedi.

Beldelerimizin Sorunları Kardeş Belediyecilik Ruhuyla Çözüme Kavuşacak

Tutdere, “Günümüzde Belde Belediyelerimiz, bir yandan mevcut hizmetleri daha yaygın ve daha iyi sunmak; öte yandan da yeni ve farklı hizmetlere olan talebi karşılamak zorundadırlar. Üstelik belediyeler giderek artan ve çeşitlenen hizmet talebini, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz başta olmak üzere çeşitli nedenlerle her geçen gün daha da azalan kaynaklarla göğüslemek zorundadırlar. Bu durum beldelerimiz için bir çok imkansızlığı da beraberinde getirmektedir.

İşte kardeş belediyecilik ruhu tam burada devreye girmektedir. 2014 yılında partimiz tarafından başlatılan kardeş belediyecilik uygulaması bir kardeşlik köprüsü kurmak, ekonomik yardımlaşmanın yanı sıra kültürel faaliyetler başta olmak üzere pek çok alanda işbirliğinin geliştirilmesini amaçlamaktadır. Başta Büyükşehir Belediye Başkanlarımız olmak üzere olanakları daha iyi olan diğer belediye başkanlarımız kardeş belediyecilik ruhuyla beldelerimizin sorunlarını çözüme kavuşturmak için destek sözü verdi.” dedi.

Meclis Çalışmaları Dışında da Belediyelerimiz Arasında Köprü Kurmak İçin Çalışıyoruz!

Belediyeler arasında köprü kurmaya çalıştıklarını dile getiren Tutdere, “Hizmete susamış ne kadar insanımız varsa ihtiyaçlarını karşılamak ve hizmete kolay ulaşmalarını sağlamak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Belediye Başkanlarımızla birlikte hemşehrilerimiz için en iyi hizmeti sunacağız. Hizmet neredeyse oradan getirecek ve tüm hemşehrilerimizin hizmete kolayca erişebilmesini sağlayacağız.

Beldelerimizin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında dayanışma ruhu ile somut adımlar atan Yenimahalle Belediye Başkanımız Sayın Fethi Yaşar, Çankaya Belediye Başkanımız Sayın Alper Taşdelen, Bayraklı Belediye Başkanımız Sayın Serdar Sandal, Narlıdere Belediye Başkanımız Sayın Ali Engin, Karabağlar Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Selvitopu ve Bornova Belediye Başkanımız Sayın Mustafa İduğ’a göstermiş oldukları ilgiden dolayı tüm hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı