Adıyaman

Beklenen kar yağdı, hayat felç oldu

Beklenen kar yağdı, hayat felç oldu

 

Adıyaman’da, sabahın erken saatlerinde başlayan kar yağışı vatandaşları hazırlıksız yakalarken yağış hayatı olumsuz etkiliyor. Uçak seferleri iptal oldu, birçok yerleşim birimine ulaşım kesildi, okullarda eğitime ara verildi. Beklenen ve özlenen kar, ilçelerden sonra kent merkezine de yağdı, hayat felç oldu.

Adıyaman’da, sabah saatlerinde yoğun kar yağışı nedeniyle 115 köy ulaşıma kapandı.  Kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Kent merkezinde hava sıcaklığının 0 dereceye kadar düşmesiyle birlikte şiddetini hızla artıran kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yollarda çoğu araç sürücüsü zaman zaman zor anlar yaşadı.

Etkili olan kar yağışının gece geç saatlere kadar etkisini sürdüreceği ve daha sonra sıcaklığın artmasının beklendiği öğrenildi.

 

115 köy yolu ulaşıma kapandı

Adıyaman’da, sabah saatlerinde yoğun kar yağışı nedeniyle 115 köy ulaşıma kapandı.

Sabahın erken saatlerinde yağan yoğun kar yağışı nedeniyle Adıyaman Merkeze bağlı 45, Besni İlçesine bağlı 3,  Çelikhan ilçesine bağlı 20, Gerger ilçesine bağlı 10, Kahta ilçesine bağlı 4, Sincik ilçesine bağlı 15 Tut ilçesine bağlı 6 köy olmak üzere toplam 115 köye ulaşım sağlanamıyor.

Kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 115 köy yolunun yeniden ulaşıma açılması için çalışmaların aralıksız devam ettiği öğrenildi.

 

Belediyeden Kar Temizleme Çalışması

Yurt genelinde etkili olan kar yağışına karşı tedbirlerini arttıran Adıyaman Belediyesi, şehir merkezinde kar temizleme çalışması yaptı.

Ülke genelinde olduğu gibi Adıyaman’da da etkili olan kar yağışının oluşturabileceği olumsuzlukların önüne geçmek için yoğun bir şekilde çalışan Adıyaman Belediyesi, şehir merkezinde kar temizleme çalışması yaptı.

Haftalar öncesinden olası bir kar yağışına karşı 110 personel ve toplam 21 iş makinasıyla hazır bir şekilde bekleyen Adıyaman Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinde etkili olan yağışlardan sonra çalışmalara hız verdi. Konu ile ilgili bilgi veren yetkililer, özellikle şehir merkezinde ve trafiğin yoğun olduğu caddelerde çalışmalar yürüttüklerini dile getirerek, “Şehrimizi etkisi altına alan kar yağışına karşı Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz nezdinde ekipler oluşturduk. Toplamda 110 personel ve 12’si kamyon, 5’i kepçe, 2’si greyder ve yine 2’si loder olmak üzere toplam 21 araçla gerçekleştirdiğimiz kar temizleme çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Zaman zaman etkisini arttıran kar yağışından dolayı tekrar cadde ve sokakları dolduran karın temizlenmesi için ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor” diye konuştu.

Yaşanacak olumsuzlukları 153 numaralı telefondan bildirilmesini de isteyen yetkililer sözlerini şöyle tamamladı: “Zorlu kış şartlarında gündelik yaşamın aksamaması için Adıyaman Belediyesi olarak gerekli tüm önlemleri aldık. İl merkezinde ihtiyaç duyulan her noktaya ulaşarak, ilimizde sorunsuz bir kış geçirilmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Ekiplerimiz 24 saat görev başında olacaklar. Bu anlamda ihbarlarla destek olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Güne Bakış haber Merkezi-İHA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu