Adıyaman

Bedensel Engelli Ayşe Toprak’a Umut Işığı Oldular

Bedensel Engelli Ayşe Toprak’a Umut Işığı Oldular

 

Adıyaman Gönül Elçileri Derneği 38 yaşındaki bedensel engelli Ayşe Toprak’ın umut ışığı oldu. Adıyaman Gönül Elçileri Derneği, tekerlekli sandalyesi olmadığı için evinden dışarı çıkamayan bedensel engelli Ayşe Toprak’a bir adet tekerlekli sandalye hediye etti.

Adıyaman Gönül Elçileri Derneği Başkanı Beyhan Demirtaş, Özel bir bankanın Adıyaman Şubesi Müdürü İrfan Gülbeniz ve banka personeli Fatma Güzel’le birlikte Turgut Reis mahallesinde ikamet eden 38 yaşındaki bedensel engelli Ayşe Toprak’ı evinde ziyaret ederek aldıkları tekerlekli sandalyeyi teslim etti.

Tekerlekli sandalyeye kavuşmanın heyecanını yaşayan bedensel engelli Ayşe Toprak ise, kendisine yardım eli uzatan Adıyaman Gönül Elçileri Derneği Başkanı Beyhan Demirtaş’a ve banka yetkililerine teşekkür etti.

Gönül Elçileri Derneği Başkanı Beyhan Demirtaş, “Bedensel engelli kardeşimiz Ayşe’yi memnun ettiğimiz için bizlerde mutluyuz. Engelli vatandaşlarımız bu toplumun emanetidir. Her insanın bir engelli adayı olduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla engellilere acımak yerine onların önünü açarak, onlara yardımda bulunulması gerekmektedir. Gönül Elçileri Derneğimiz aracılığıyla böyle anlamlı bir yardıma vesile olan Finans Bank Adıyaman Şubesi idareci ve personeline çok teşekkür ediyor, bu davranışın toplumun bütün kesimlerine örnek olmasını diliyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı