Beceri ve Merkezi Simülasyon Laboratuvarı Açıldı

07 Nisan 2015 Salı, 09:53

Beceri ve Merkezi Simülasyon Laboratuvarı Açıldı

 

Adıyaman Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu’nda Beceri ve merkezi Simülasyon Laboratuvarı’nın açılışı yapıldı.

Açılış törenine Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turhan Koyuncu, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Türel, Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz,  Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Aydın,  İpekyolu Kalkınma Ajansı temsilcileri, akademik ve idari personel ve öğrenciler katıldı.

Beceri laboratuvarı Adıyaman Üniversitesi tarafından kurulurken, merkezi simülasyon laboratuvarı İpekyolu Kalkınma Ajansı işbirliği ile kuruldu. Beceri laboratuvarında kadın-doğum ünitesi, gebe eğitim ünitesi, hemşirelik esasları ünitesi, cerrahi el yıkama ünitesi ve yenidoğan üniteleri yer alırken yine merkezi simülasyon laboratuvarında da kadın-doğum ünitesi, gebe eğitim ünitesi, hemşirelik esasları ünitesi ve cerrahi el yıkama üniteleri yer alacak.

Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Aydın açılış konuşması yaptı. Ardından bir sunum yapan Sağlık Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Firdevs Erdemir laboratuvar hakkında bilgi verdi. Sunumun ardından laboratuvarların açılışını gerçekleştirilerek laboratuvarlar gezildi.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, “Güzel bir başlangıç ve sonuç gördük. 15 Nisan’da bitmesi gereken bir vazifeyi bugün 6 Nisan’da bitirmiş oluyorsunuz, bugün açılışını yapıyoruz. Bu güzel gayretleriniz için teşekkür ediyorum.  Emeği olan herkesi tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. Güzel bir gayretin çalışması sonucunda öğrencilerimize iyi sonuç sağlayacağız. İnşallah çok güzel faydalar elde edeceğiz. Bu iki marketimiz çok önemliydi. İpekyolu Kalkınma Ajansı’na da destekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz