Bayramda ‘Yetim’ Kalmadılar

08 Temmuz 2016 Cuma, 09:29

Bayramda ‘Yetim’ Kalmadılar

 

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Ramazan Bayramı dolayısıyla yoksulları ve yetimleri unutmadı.

Vali Erin, Ramazan Bayramında yanına eşi Gülhan Erin’i de alarak, İl Jandarma Komutanı Yarbay Ercan Atasoy ve İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner’le birlikte Adıyaman’ın değişik mahallerinde ikamet eden yetimleri ve öksüzleri evlerinde ziyaret ederek sevinçlerine ortak oldu. Yetim çocuklara yanlarında getirdikleri çeşitli hediyeler ile bayram harçlığı verdi.

Ziyaret ettiği evlerde yetim çocukları kucağına alarak devletin sevgi ve şefkatini esirgemeyen Vali Abdullah Erin, zaman zaman gözyaşlarına hakim olamayarak duygu dolu anlar yaşadı.

Yetim ve öksüzlerin bizlere Allah’ın emaneti olduklarını söyleyen Vali Abdullah Erin, “Bu mübarek gün ve gecelerde yetim ve öksüzlerin müşküllerini gidermek bizlerin en tabii görevidir. Herkes, çevresindeki yetim ve öksüzlerin başını okşayarak onların sevinçlerine ve acılarına ortak olmalıdır. Yetimlerimizi emanetimiz bilip, kendi evlatlarımız gibi sahip çıkmalıyız. Bir Vali olarak yetimlerimizin gözlerindeki o hasreti dindirmenin, bir aile sıcaklığı ile onların yanında olmanın gayretinde olacağız. Yetim bir çocuğun mutluluğu tüm dünyaya bedeldir. Onların bayramını bayram yapmalıyız. Onlara gönüllerimizi ve sofralarımızı açmalıyız. Yetimlerimiz, ihtiyaç sahipleri çocuklarımız, öksüzlerimiz gülerse, bayram daha güzel olacak. Çünkü, bizler yetim bir peygamberin ümmetiyiz. Bizim dinimiz yetim bir peygamberin dini. Dinimize göre yetimler Allah’ın emanetleridir” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz