Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Bayramda Otobüsler Bedava

01 Temmuz 2016 Cuma, 11:53

Belediye Ramazan Bayramına Hazır

Bayramda Otobüsler Bedava

 

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Adıyamanlı hemşerilerinin rahat bir bayram geçirebilmesi için Adıyaman Belediyesi olarak hazırlıkları tamamlandıklarını belirtti. Belediye olarak bayramın huzur içinde geçirilmesi için tüm önlemleri aldıklarını belirten Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’nun bayram müjdeleri de peş peşe geldi. Arife günü mezarlığa ücretsiz servis olacak ve özellikle kadınlar bayram öncesi mezarlık ziyaretini yapabilecek. Bayram boyunca otobüsler ücretsiz olacak. Belediye, bayram nedeniyle şehri gül kokusuyla donatacak. Belediyenin bayram boyunca 24 saat kesintisiz hizmet verceği de belirtildi.

Adıyaman Belediyesi, Adıyamanlıların Ramazan Bayramı’nı huzur içinde geçirmeleri için gerekli tüm önlemleri alarak, hazırlıklarını tamamladı.

Adıyaman Belediyesi, Ramazan Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Bayram öncesi ve süresince oluşturulan ekiplerle şehrin dört bir noktasında hizmet verecek olan Adıyaman Belediyesi, vatandaşların rahat bir bayram geçirmesi için her şeyi düşündü.

 

Arife Günü Mezarlığa, Bayramda Her Yere Ücretsiz Ulaşım

Adıyamanlılar için kültürlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan kabir ziyaretleri için arife günü şehrin farklı noktalarından mezarlığa ücretsiz servis tahsis edecek olan Adıyaman Belediyesi, Ramazan Bayramı süresince de vatandaşlardan belediye otobüsleri için ücret almayacak.

Yetkililerden yapılan açıklamaya göre arife günü ve bayramın birinci günü sabah namazı saatinden başlayacak şekilde Altınşehir, Esentepe TOKİ ve Eski Doğum Hastanesi’nden Yeni Mezarlığa ücretsiz otobüs servislerinin olacağı bildirildi.

 

Mezarlıklarda Bayram Düzenlemesi

Adıyaman Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından da mezarlıklarda bayram temizliği ile Şehitlikte bakım ve düzenleme yapıldı. Konu ile ilgili bilgi veren Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi mezarlıklarda sürdürdükleri temizlik çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu bildirerek, bayram süresince de vatandaşın daha sağlıklı bir bayram geçirebilmesi için Belediye Başkanlığı makamından aldıkları emir doğrultusunda gece gündüz çalışılacağını belirttiler.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ayrıca, bayram süresince şehrin daha güzel kokması için bayramın birinci günü sabaha kadar şehir merkezindeki belli noktaları gül esansı ile yıkayacaklarını dile getirdiler.

 

Adıyaman Belediyesi 24 Saat Görev Başında

Adıyaman Belediyesi, bayram süresince olabilecek en küçük aksiliğin bile önüne geçmek için gece gündüz demeden çalışacak. Vatandaşlardan gelebilecek şikayetlere anında müdahale edebilmek için ALO 153 Beyaz Masa ve 110 İtfaiye telefonlarının 24 saat hizmet vereceğini dile getiren yetkililer, bayram boyunca Adıyamanlıların dilek, talep ve şikayetlerini almaya devam edeceklerini söylediler.

 

Zabıtadan Yoğun Mesai

Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerde bayram öncesinde ve süresinde çalışmalarına yoğunluk verdi. Ramazan ayı süresince matador fabrikaları ve pide fırınları ile pastane ve tatlı salonlarını denetleyerek uygunsuz olan işyerleri hakkında uyarı ve işlemler yapan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, diğer illerden ilimize gelen dilenciler hakkında da yasal müdahalelerde bulundu. Bayram hazırlıkları sürecinde de kaldırım işgallerinden, seyyar satıcıların satış alanının belirlenmesine ilişkin düzenlemeler yapan ekipler, bayramdan üç gün önce Gölebatmaz ve Sağlık Ocağı Caddelerinin trafiğe kapatılması için gerekli tedbirleri aldı. Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, başkanlık makamından aldıkları emir gereğince bayram süresince Adıyamanlı vatandaşlara 24 saat hizmet vereceklerini dile getirdiler.

 

Başkan Kutlu’dan Bayram Mesajı

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Adıyamanlı hemşerilerinin rahat bir bayram geçirebilmesi için Adıyaman Belediyesi olarak hazırlıkları tamamlandıklarını belirterek, “11 ayın sultanı ramazan-ı şerifi geride bırakmaya birkaç gün kaldı. Şehit haberleri ve hain saldırılarla ülkemizin huzurunu kaçıran terör olayları ile bu mübarek ayı geride bırakacak olsak da, bayramın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Adıyamanlı hemşerilerimizin de bayramı bayram tadında geçirmesi için belediye olarak hazırlıklarımızı tamamladık. Oluşturulan ekiplerimiz ile bayram süresince 24 saat hazır kıta halkımıza hizmet edeceğiz. Bu vesileyle tüm İslam aleminin ve Adıyamanlı hemşerilerimin Ramazan Bayramını kutluyor, sağlık, mutluluk ve sıhhat diliyorum” şeklinde konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz