Adıyaman

Bayrama Şehit Hüznü

Adıyaman’a Şehit Ateşi Düştü

Bayrama Şehit Hüznü

 

Kurban Bayramı dolayısıyla Adıyaman’da protokol üyeleri ve halkın katılımıyla resmi bayramlaşma töreni düzenlendi. Tören, Fırat Kalkanı Operasyonuna katılan Adıyamanlı Uzman Çavuş Akif Güleş’in şehadet haberinden dolayı buruk geçti.

Kurban Bayramı dolayısıyla Adıyaman Belediyesi’nin ev sahipliğinde protokol üyeleri ve halkın katılımıyla resmi bayramlaşma töreni düzenlendi. Mimar Sinan Kültür Parkında bulunan Nikâh Salonunda gerçekleşen törende misafirlerini kapıda karşılayan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, gerek protokol üyeleriyle gerekse halkla yakından ilgilendi.

TSK tarafından Suriye’de düzenlenen Fırat Kalkanı Operasyonuna katılan ve içinde bulunduğu tanka isabet eden roketatarlardan dolayı yaralanarak tedavi altına alınan Adıyamanlı Uzman Çavuş Akif Güleş’in şehadet haberinin alındığı gün gerçekleşen tören buruk geçti. Şehit Uzman Çavuşun köyünde düzenlenen cenaze töreninden sonra gerçekleştirilen bayramlaşma törenine TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Vali Abdullah Erin, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, İ. Halil Fırat ve Salih Fırat, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Alay Komutanı Jandarma Albay Ercan Atasoy, Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, CHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Hanifi Erdem, CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Alevi kanaat önderleri, kurum müdürleri, STK ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, bayram günü aldıkları Adıyamanlı Uzman Çavuş Akif Güleş’in şehadet haberinden dolayı bayramı buruk kutladıklarını dile getirerek, barışın, huzurun ve hoşgörünün hâkim olduğu bayramlar diledi.

Daha sonra mikrofonu alarak davetlilere seslenen TBMM Başkanvekili ve Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın ise Türkiye üzerinde oynanan kirli oyunların, milletin iradesiyle tek tek yok edildiğini dile getirdi. 15 Temmuz’da ve sonrasında yaşananlardan da bahseden Aydın, “Dünyanın hiçbir yerinde şimdiye kadar yaşanan savaşlarda bir ülkenin ibadethanelerine, parlamentosuna, halkına böyle gözü dönmüşçesine ateş edilmedi. Bu girişim Türkiye’nin gücünü fark edip, yok etmeye çalışanların girişimiydi, onu da halk bastırdı” diye konuşarak tüm İslam âlemini birlik içerisinde olmaya davet etti ve bayramlarını kutladı.

Son olarak söz alan Vali Abdullah Erin ise yaptığı konuşmada Adıyamanlıların ve tüm İslam âleminin bayramını kutlayarak, ülkede yaşanan terör olaylarının sona ermesi dileğinde bulundu. Vali Erin konuşmasında, “Bizi bugün bir araya getirip bu bayram havasını yaşatan Cenab-ı Allah’a hamdolsun. Nice barış ve kardeşlik içerisinde bayramlar diliyorum. Ülke ve dünya olarak çok zor günlerden geçiyoruz. Son aylarda ardı ardına şehitler verdik. 15 Temmuz’da hain bir girişime maruz kaldık. Ama her şeye rağmen bu millet birlik içerisinde ülkesinin bekası için hainlere karşı mücadele etti. Gecelerce meydanları boş bırakmadı. Belki Türkiye’nin her yerinde nöbetler tutuldu ama Adıyaman’daki bir başkaydı. Bundan dolayı tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bayramlaşma töreninin ardından protokol üyeleri, İl Jandarma Komutanlığında personel ve askerle, Adıyaman Açık Ceza İnfaz Kurumunda mahkumlarla, İl Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurlarıyla, rehabilitasyon merkezinde kalan koruma altındaki çocuklarla ve çadır kentteki Suriyeli sığınmacılarla bayramlaştı.(PHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu