Adıyaman

Bayır-Bucak’ta Yaşananlar Protesto Edildi

Bayır-Bucak’ta Yaşananlar Protesto Edildi

 

Adıyaman Ülkü Ocakları, Suriye’nin Türkmen Bölgesi Bayır-Bucak’ın Rusya-Esed-İran-Hizbullah güçleri tarafından kontrol altına alınarak, Türkmenlerin katledilme tehlikesine karşı protesto gösterisi düzenledi.

Adıyaman Demokrasi Parkı önünden başlayan Bayır-Bucak Protestosu’nda Sümer Meydan’ına kadar yürüyüş gerçekleştirildi. Ülkü Ocakları Adıyaman İl Başkanı Mahmut Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgül’ün yanı sıra gençler basın açıklamasına katıldı.

Ülkü Ocakları Adıyaman İl Başkanı Mahmut Yılmaz yaptığı açıklamada “Ecdadımızın yadigârı, ata topraklarımızda varlık mücadelesi veren canlarımız, kanlarımız, öz gardaşlarımız tarih boyunca büyük Türk Milleti’ne düşmanlığıyla bilinen katil Rusya ve cani İran tarafından kahpece, alçakça, namertçe şehit ediliyor.  Öz vatanında kadın-erkek, genç-yaşlı, bebek-çocuk denilmeden sivil soydaşlarımız hedef alınıyor. Türkmenler bombalar altında can veriyor. Ülkü Ocakları olarak soydaşlarımızın acılarını kalbimizin en derin yerinde hissediyor; dertlerini paylaşıyoruz. Bu zulme tabiî ki sessiz kalmayacak, var gücümüzle yanlarında olduğumuzu kendilerine hissettireceğiz. Fransa’da ölenler için mum yakanlar, Suriye’de katledilen soydaşlarımıza sessiz kalıyor. Biz bu insanları vicdanlarıyla baş başa bırakıyoruz” şeklinde konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı