Adıyaman

“Baraj, bölgeye hayat verecek”

 

Vali Erin, Koçali Barajı İnşaatını İnceledi

“Baraj, bölgeye hayat verecek”

 

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy’la birlikte Adıyaman’ın sosyo-ekonomik yapısına ciddi katkılar sağlayacak olan Koçali Barajı inşaatında incelemelerde bulundu.

Yapımına hız verilen Koçali Barajı inşaatının son durumu ve yürütülen çalışmalarla ilgili şantiye şefinden bilgi alan Vali Abdullah Erin, Doğanlı Köyünde bulunan şantiyede baraj gövdesini inceledi.

baraj-bolgeye-hayat-verecek-5Fiziki gerçekleşmenin %12 civarında olduğu Koçali Barajının tamamlanmasıyla bölgeye hayat vereceğini kaydeden Vali Erin, “Koçali Barajı ile Adıyamanlı çiftçilerimizin 187 bin dönüm toprağını suya kavuşturup, mahsulünü bereketlendireceğiz. Bununla birlikte yılda 31,5 Milyon m3 içme suyu temin edilerek Adıyaman’ın içme suyu problemi de çözüme kavuşturulmuş olacaktır. Baraj inşaatında çalışmalar seri bir şekilde devam etmektedir. Koçali Barajının 2019 yılında tamamlanması hedeflenmektedir. İnşallah arzu ettiğimiz sürede ve şekilde bu barajı bitirir ve milletimizin hizmetine sunarız.

Koçali Barajı ile Çemberlitaş Köyü arasındaki iletim kanallarının da bu yılın sonunda ihale edilmesinin planlandığını belirten Vali Abdullah Erin, “Adıyamanlı hemşerilerimize iş, aş ve ekmek kapısı olacak Koçali Barajı tamamlandığında bu topraklara bereket gelecek, ilimizin sosyo-ekonomik baraj-bolgeye-hayat-verecek-4yapısına ciddi katkılar sağlayacaktır. Koçali Barajı ve devam eden diğer sulama projelerin tamamen hayata geçirilmesiyle birlikte ilimizde ürün deseni sayısı artacak ve tarıma dayalı sanayide önemli gelişmeler yaşanacaktır. Böylece kuru ve geleneksel tarımdan, sulu ve modern tarıma geçiş üretim artışıyla kalmayacak, bölgeler arası gelişmişlik farkı en aza indirilerek, kırsal alanda verimlilik ve istihdam imkânları yaratılacak ekonomik ve sosyal kalkınmanın ivmesi artırılmış olacaktır. Koçali Barajı ve pek çok eseri ilimize kazandıran başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Sayın Bakanlarımıza, Sayın Milletvekillerimize, DSİ Genel Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Koçali Baraj inşaatındaki incelemelerinin ardından Vali Abdullah Erin, Koçali Köyünde bulunan Eti Bakır Maden Arama Şirketi şantiyesine geçerek yürütülen çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu