Adıyaman

Bakan Elvan, Nissibi Köprüsü İçin İlimizde

Nissibi Köprüsünün son tabliyesi, bakanla birlikte yerleştirilecek

Bakan Elvan, Nissibi Köprüsü İçin İlimizde

 

Türkiye’nin Üçüncü Büyük Asma Köprüsü’nde Sona Yaklaşıldı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Tarafından Köprünün Son Tabyasının Kaynağı Bugün Atılıyor.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından Türkiye’nin üçüncü büyük asma köprüsü olan Nissibi Köprüsü’nün son tabyasının kaynağı bugün atılacak.

Atatürk Barajı üzerine kurulan, Adıyaman-Kahta-Siverek-Diyarbakır’ı birbirine bağlayacak Nissibi Köprüsü’nde iki hafta önce son segmentin yerleştirilmesiyle köprünün iki yakası birbirine kavuştu.

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden sonra Türkiye’nin 3. büyük köprüsü olan Nissibi Köprüsü’nün son tabyasının kaynağı 7 Ocak 2015 günü Bakan Elvan tarafından atılacak. Nissibi Köprüsü’nün açılışının ise Mart ayında yapılması planlanıyor.

80 milyon TL’ye mal olan Nissibi Köprüsü’nün orta açıklığı 400 metre, toplam uzunluğu 610 metreden oluşuyor. Gergin Eğik Kablo Askılı Köprü 96 metre yüksekliğinde pilonları, 24 buçuk metre genişliğe sahip.

 

Bakan Elvan’ın Adıyaman Programı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, bugün saat 10.00’da ilimize gelecek ve hemen tören alanına geçecek.

Saat 11.00’de Nissibi Köprüsünün son tabliyesinin yerleştirilmesi ve basın açıklaması yapılacak. 12.00’de Karayolları Şantiyesinde, basın mensupları ve işçiler ile öğle yemeği yenecek.

14.00’de Adıyaman Valiliğini, 14.30’da Belediye Başkanlığını ve 15.00’de AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek ve daha sonra ilimizden ayrılacak.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu