Adıyaman

Bakan Arslan, STK’larla bir araya geldi

Bakan Arslan, STK’larla bir araya geldi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Adıyaman’a verdiği hızlı tren müjdesinin ardından STK temsilcileriyle bir araya geldi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Adıyaman Türkiye Petrolleri Kültür Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda STK temsilcileriyle bir araya gelerek Adıyaman ile ilgili yapılacak olan çalışmalar hakkında konuşmalarda bulundu. Bakan Arslan’ın başkanlığını yaptığı toplantıya TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Milletvekillerinden İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat, Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Hanifi Erdem, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, STK temsilcileri, iş adamları ve çok sayıda kişi katıldı.

Adıyaman’a hızlı tren müjdesi veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 14 yıldır ülkede oldukça önemli çalışmaların ve yatırımların yapıldığını dile getirerek, Gölbaşı ilçesinden Adıyaman’a 62 kilometrelik demiryolu bağlantısını yaparak, hızlı tren projesini bu sene sonu ihale edip projesini hazırlayacaklarını söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından ülke genelinde yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında yapılan konuşmalar sonrasında toplantı basına kapalı şekilde devam etti.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu