Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Bakan Ağbal’dan ‘Önerge’ Tavsiyesi

11 Ekim 2017 Çarşamba, 09:40

Vekiller ve STK’lar Bakan Ağbal’la Tütünü Görüştü

Bakan Ağbal’dan ‘Önerge’ Tavsiyesi

 

Adıyaman’dan başkente tütün sorununu el birliğiyle ve diyalogla çözmek için giden sivil toplum kuruluşları, beraberinde TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ve AK Parti Adıyaman Milletvekilleriyle birlikte Maliye Bakanı Naci Ağbal’ı ziyaret ederek, taleplerini iletti. Bakan Ağbal, komisyon görüşmelerinde önerge verilerek yasa tasarısının değiştirilebileceğini söyledi.

Konuya ilişkin açıklama yapan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ve AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat ve Salih Fırat, ortak kaleme aldıkları açıklamada şunları söylediler;

“TBMM’ye sunulan torba kanun tasarısında tütün üretimine ilişkin kimi kısıtlamaların olabileceğinin gündeme gelmesi üzerine Adıyaman’dan gelen; Mehmet Salih Şahan (Ziraat Odası Başkanı), Mustafa Uslu (ATSO Başkanı), Ziya Duranay (Esnaf Odaları Birliği Başkanı), Ahmet Taş (Şoförler Odası başkanı), Mustafa Bulut (Çelikhan Belediye Başkanı), Mahmut Fırat (Borsa Başkanı), Nazif Atalay (Mali Müşavirler Odası Başkanı), Ali Deniz (Memur-sen Başkanı), Abdulkadir Çelenk (OSB Başkanı),  Abdurrahman Tutdere (Baro Başkan Vekili), Şevket Alagöz (Muhtarlar Derneği Başkanı), Mehmet Sait Göksu (Müsiad Başkan Yardımcısı), Abdurrahman Turgut (Çiftçi) ile Adıyaman milletvekilleri olarak görüştük. Konuya ilişkin çözüm önerilerini tartıştık.

Heyet olarak, Maliye Bakanımız Sn. Naci AĞBAL ile görüşüldü. Sayın Bakanımız, ‘’çiftçilere ilişkin herhangi bir kısıtlamanın olmayacağını, kanun tasarısında bulunan ve çiftçilere yönelik kısıtlamalar içeren maddelerin önerge verilerek, komisyon görüşmeleri sırasında düzeltileceğini’’ ifade ettiler. Bunun yanı sıra, ‘’sorunun kalıcı bir biçimde çözülmesi ve üretimin kayıt altına alınması için yeni bir çalışma başlatılacağını’’ söylediler. Heyetimiz, bu iki konuya ilişkin görüşlerini Sayın Bakanımız ile paylaştı. Konuya ilişkin önerilerimizi dinleyen ve çözüme yönünde adım atılması talimatını veren Sayın Bakanımıza teşekkür ederiz.”

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz