ATSO’da Girişimcilik Eğitimleri Başladı

10 Temmuz 2015 Cuma, 10:10

ATSO’da Girişimcilik Eğitimleri Başladı

 

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile İşkur İl Müdürlüğü’nün işbirliğiyle düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin 6. dönem kursları başladı.

Girişimcilik ruhunun canlandırılması ve yeni girişimcilerin yetişmesi için ATSO ve İşkur tarafından düzenlenen altıncı dönem kursları verilmeye başlandı. Adıyaman merkezde düzenlenen KOSGEB kursları sonrasında 200 kursiyer iş kurmak için ilk adımı atmış olacak.

Yard. Doç. Hüseyin Alkış tarafından ATSO Eğitim Salonunda verilen eğitim toplam 72 saat olup, kursiyerler eğitim sonunda sertifikalarını almaya hak kazanacak.

Girişimciliğin desteklenmesinin ve yeni istihdam yaratmanın önemini vurgulayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, “İlimizde girişimciliğin arttırılması yönünde odamız çeşitli faaliyetler yürütmektedir. Bugüne kadar yaklaşık 1000 kişi Odamız tarafından sağlanan girişimcilik eğitimlerinden faydalanmıştır. Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerimize, yeni iş fikirlerini hayata geçirmelerinde yardımcı olmak ve projelerini hazırlarken izleyecekleri yol ile kuracakları işletmelerin başarı düzeylerinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni hayata geçirdik. Ticaret ve Sanayi Odası olarak girişimciliği önemsiyoruz. Devlet bu konularda kesenin ağzını açmış durumda. Bu desteklerden maksimum oranda faydalanmamız gerekiyor. Biz çok sayıda kişiye girişimcilik eğitimi verdik. 72 saat sürecek olan eğitimleri tamamlayan kursiyerlerimiz KOSGEB Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazanacak. Girişimci adaylarımız sunacakları projelerin başarılı bulunması halinde ise yeni kuracakları işlerinde KOSGEB’in sunduğu 30 bin TL hibe ve 70 bin TL’lik faizsiz kredi desteğinden yararlanma fırsatı bulacaklar. 2015 yılı sonuna kadar girişimcilik kurslarımız devam edecektir. Yeni iş kurmak isteyen girişimcilerimizi, ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ ne katılmaya davet ediyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz