Adıyaman

“ATSO, Adıyaman’ın Temel Yapı Taşıdır”

TBMM Başkanvekili Aydın’dan ATSO’ya Övgü

“ATSO, Adıyaman’ın Temel Yapı Taşıdır”

 

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, ATSO Başkanı Mustafa Uslu’ya darbe teşebbüsü sürecindeki tavrı nedeniyle teşekkür etti.

ATSO’dan övgüyle bahseden TBMM Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın; “Ticaret ve Sanayi Odamız Adıyaman’ın can damarı STK’larımızdandır, temel yapı taşıdır. Yani ekonomik döngüyü sağlayan bir kurumdur. Bu vesileyle Sayın Başkanımıza ve yönetimine bu süreçteki hassasiyeti ve fedakârlıkları için darbeye karşı kararlı tavırları için teşekkür ediyorum” dedi.

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Milletvekili Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, beraberinde İl Başkanı Abdurrahman Dimez, Merkez İlçe Başkanı Hanifi Erdem, İl Genel Meclisi Başkanı İrfan Yılmaz ve partililerle birlikte Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

Ziyarette ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mehmet Eroğlu, Abuzer Arslan, Yönetim Kurulu Üyeleri Kadir Aslan, Mehmet Atlı da hazır bulunurken ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu milletvekilleriyle gündem üzerine sohbet gerçekleştirdi.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, ATSO Başkanı Mustafa Uslu’ya darbe teşebbüsü sürecinde ATSO’nun tavrı nedeniyle teşekkür etti. Aydın, şunları söyledi; “Türkiye’nin kalkınması, dünyada gündem oluşturması, zalime karşı dik durması, mazlumun yanında durması tabi ki birilerini rahatsız etti. Bu yaşadığımız olayların bir daha yaşanmaması için çok iyi analiz edilmesi lazım. Ama özellikle 15 Temmuz gecesi ve sonrasında Türkiye’de millet ciddi bir kahramanlık örneği gösterdi. Söz konusu vatan olunca, bayrak olunca ortak değerlerimiz olunca bu milletin nasıl bir araya geldiğini gördük. Bu anlamda biz Adıyaman’daki arkadaşlarımızla birlikte bütün hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Bu bağlamda da STK’larımıza ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Hele ki Ticaret ve Sanayi Odamız Adıyaman’ın can damarı STK’larımızdandır, temel yapı taşıdır. Yani ekonomik döngüyü sağlayan bir kurumdur. Bu vesileyle Sayın Başkanımıza ve yönetimine bu süreçteki hassasiyeti ve fedakarlıkları için darbeye karşı kararlı tavırları için teşekkür edelim istedik. Tabi bir taraftan ekonominin devam etmesi gerekiyor. Ekonomik anlamda ülkemizde yaşananlar, Adıyaman’daki gündemi istişare ediyoruz. Dolayısıyla başta ilimiz olmak üzere Türkiye’deki ekonomik durumun daha da ileriye gitmesi için neler yapabiliriz konusunda öneri ve tavsiyeler bizim için önemli. Ticaret ve Sanayi Odamızın başkanına ve yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, “Türkiye bir darbe sürecinden geçti. Birlikte oluşumuz, dik duruşumuz bizi bugünlere getirdi. Biz ülke olarak bu geminin içindeyiz. Sizler nasıl ki Ankara’da o karanlık gecede hayatınızı ortaya koyarak meclisi açıp olması gerekeni yaptıysanız bizim asli görevimizde tabi ki her zaman millet olarak gerektiği yerde ne gerekiyorsa onu yapmamız. Biz bir bütünüz. Hele hele ülkenin milli birliğine, güçlenmesine, ekonomisine kast edilmeye çalışıldığı bir dönemde hep birlikte olmak zorundayız. Bizim görevimiz taşrada ilimizin sorunlarını tespit edip siyasilerimize aktarmak. Yürütme noktasında olan sizlere destek olmak görevlerimiz arasında. Ben sizlere şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaret sonrasında ATSO hizmet binasında tahsis edilen bölümde faaliyete geçen TSE Adıyaman İl Temsilciliği de ziyaret edildi. TSE İl Temsilcisi Jülide Başsürücü TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’a ve Vali Yardımcısı Yusuf Özdemir’e verilen hizmetlerle ilgili bilgiler verdi. Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu