Adıyaman

Asfaltta İki Kat Başarı

Özel İdare asfalt sezonunu kapattı

Asfaltta İki Kat Başarı

 

Adıyaman İl Özel İdaresi 2016 yılı asfalt sezonunda programda olan asfalt işinin üzerinde bir asfaltlama yaptı.

2016 yılı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kenan Doğan, 2016 yılı programının üzerinde bir çalışma sergilendiğini vurgulayarak, asfalt sezonunu tamamladıklarını ancak yama çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Kenan Doğan, İl Özel İdare, İller Bankası ve KÖYDES kapsamında yapılan çalışmaların tüm hızıyla yapıldığını kaydederek, “2016 yılı programında 62, 3 kilometre birinci kat asfalt yapımı var ancak biz 113,6 kilometre asfalt yaptık. 50,2 kilometre ikinci kat asfalt programda var iken, biz 123,4 kilometre asfalt yaptık. Yine stabilize de toplam 185, 5 iken hedefimiz, biz 208,7 kilometre stabilize yol yapımı gerçekleştirildi. Köy içi kilitli parke 82 bin 242 metrekare planlı iken, 173 bin 905 metrekare şuana kadar taş döşendi. Sanat yapıları sayısı 15 iken yine burada da hedefin üzerine çıkarak 22 sanat yapısı yapıldı” dedi.

Kenan Doğan kanalizasyonda yüzde yüz, içme suyunda ve tarımsal hizmetlerle ise yüzde yüze yakın bir performans sergilendiğini ifade etti.

Asfalt sezonunu kapattıklarını belirten Kenan Doğan, havanın durumuna göre yama çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu