Adıyaman

Asansör Boşluğunda Can Pazarı

Asansör Boşluğunda Can Pazarı

Adıyaman’da Suriye Uyruklu Bir İşçi Bir Binanın 7. Katından Zeminde Bulunan Asansör Kabininin Üzerine Düştü. Can Pazarının Yaşandığı Olayda Suriyeli İşçinin Feryadı Yürekleri Dağladı.

Adıyaman’da bir binanın 7. katından Suriye uyruklu işçi, zemin katta bulunan asansör kabininin üzerine düştü. Can pazarının yaşandığı olayda Suriyeli işçinin feryadı yürekleri dağladı.

Edinilen bilgiye göre olay, Atatürk Bulvarı üzerinde Saat Kulesi yakınlarında bulunan 7 katlı bir binada meydana geldi. Binanın en üst katında mobilya montajcısı olan Suriye uyruklu Ahmet Abdul, asansör kabininin görmeden asansörün içerisine adım atınca zemin katta bulunan asansör kabininin üzerine düştü. Kafasından ve bacaklarından darbe alan Suriyeli işçi, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. İtfaiye ekipleri ilk olarak asansör kabinin içerisinde bulunan ve olaydan etkilenen bir genç kızı da kabinden çıkarttı. Daha sonra birinci katta asansörün kapısını açarak, kabinin üzerinde bulunan yaralıya müdahale edildi. Sağlık görevlileri ile itfaiye ekipleri Suriyeli işçiyi düştüğü yerden çıkarttı. Bulunduğu yerden çıkartılan ve sedyeye konulan işçi, ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Görgü tanıkları şahsın asansör kapısını zorlayarak açtığını ve kabini görmeden adım attığını söyledi.

İtfaiye Vardiya Amiri Mehmet Karakeçi, mobilya çalışması yapan işçinin kabinin üzerine düştüğünü belirterek, “Çalışan arkadaşımız kapıyı zorlayarak açmış, ondan sonra dengesini kaybederek aşağı düşmüş. O sırada asansör kabini zemin katta. İçerisinde de bir kız çocuğu var. Asansör kabininin üzerine düşmüş. Sol bacağı tamamen kırılmış, kafasında sağ tarafı bayağı bir ezilme vardı. Rabbimden şifa diliyorum” diye konuştu.  Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu