Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Artık Kadınların Danışma Merkezi Var

06 Haziran 2015 Cumartesi, 10:13

Artık Kadınların Danışma Merkezi Var

 

Adıyaman Belediyesi Bünyesinde Faaliyet Gösteren Kadın Danışma Merkezi, Modern Ortamı ve Donanımıyla Adıyamanlı Kadınlara Hizmet Vermeye Devam Ediyor.

Kadına yönelik şiddet başta olmak üzere farklı sosyal kesimlerden gelen kadınların yaşadığı sorunlar karşısında sosyal, psikolojik ve hukuki destek veren Adıyaman Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, iş birliği yaptığı kurumlardan gelen alanında uzman, deneyimli personeller ile Ulucami Mahallesinde kadın ve çocuklara danışmanlık hizmeti vererek yardımcı oluyor.

Kadın Danışma Merkezi, bünyesinde hizmet veren iki psikolog, iki sosyolog ve bir çocuk gelişim uzmanı ile bir yandan kadın ve çocukların aile içi şiddete bağlı olarak yaşadığı sosyal ve psikolojik sorunlar için rehberlik ve aile danışmanlığı hizmeti verirken bir yandan da bilinçlendirme ve araştırma çalışmaları yürütüyor.

Kadınların sorunlarının çözümü noktasında gerekli çalışmaların yapıldığını belirten Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, “ Kadın Danışma Merkezimiz, toplumun tüm kesimlerinden kadınlara hizmet eden bir merkezdir. Kadınlara danışmanlık hizmetlerinin yanında aile ve çocuk eğitimleri de verilmektedir. Fiziksel, duygusal, cinsel ve ekonomik şiddete uğrayan ve uğrama riski taşıyan kadınların, şahsen veya telefonla başvurmaları halinde, ücretsiz olarak hukuksal bilgilendirme ve psikolojik danışmanlık hizmeti alabilecekler” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz