Adıyaman

Arıtma tesisi için 5 milyonluk ödenek

Başkan Kutlu’nun girişimleri sonuç verdi

Arıtma tesisi için 5 milyonluk ödenek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı AB Yatırımlar Daire Başkanlığı toplantısına katılan Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu Adıyaman Atık Su Arıtma Tesisi için 1.5 Milyon Euro yaklaşık 5 Milyon TL ek hibe alarak, proje için önemli bir kaynak sağladı.

Geçtiğimiz yıl sözleşmesi yapılan, 15 .5 Milyon Euro maliyetli yüzde 85’i hibe olan Adıyaman Atık Su Arıtma Tesisi projesinde, geçtiğimiz hafta önemli bir gelişme yaşandı. 2 yıldır devam eden görüşmelerin olumlu neticelenmemesi üzerine Ankara’daki temasları yoğunlaştıran Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, hafta içerisinde katıldığı toplantıda sonuca ulaştı.

Ankara’da bakanlıkta yapılan toplantıya bakanlık yetkilileri, AB Delegasyonu müteahhit ve müşavir firma ve Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu katıldı.

Toplantı sonucunda tesisin yapımı için 785 bin Euro ek hibe, ayrıca yine protokol çerçevesinde tedarik sözleşmesi kapsamında projede araç gereç alımı için 715 bin Euro, toplamda yaklaşık 5 Milyon TL’lik ek hibe sağlandı.

Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, Ankara’da yetkililerle yapılan toplantıda ısrarlı çalışmaların sonucunda böyle bir kaynağın sağlandığını belirterek; “Protokoller çerçevesinde yapılması gereken ek hibeler bir türlü netice vermiyordu. Bu süreçte yaptığımız görüşmeler ve baskılar sonucu proje için artı 5 Milyon TL’lik bir ek hibe sağladık. Bu katkıyla Atık Su Arıtma Tesisimiz için daha hızlı bir mesafe alacağımıza inanıyorum. Bu süreçte emeği geçen tüm yetkilere teşekkür ediyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu