Adıyaman

Arınç Avukatların Yemin Törenine Katıldı

Arınç Avukatların Yemin Törenine Katıldı

 

Adıyaman Valiliği ve İl Özel İdare binalarının temel atma törenine katılan eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, daha sonra Adıyaman Adliyesinde avukatların yemin törenine katıldı.

Adıyaman Adliyesinde düzenlenen yemin törenine eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Vali Mahmut Demirtaş, Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Milletvekillerinden Salih Fırat, Adnan Boynukara, Halil Fırat, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen, Baro Başkanı Hasan Demir ile göreve yeni atanan avukatlar ve aileleri katıldı.

Yemin töreninde bir konuşma gerçekleştiren Baro Başkanı Hasan Demir, Arınç’ın göreve yeni atanan avukatların yemin törenine katılmasından dolayı mutluluk duyduklarını dile getirerek teşekkür etti. Demir, göreve yeni atanan avukatlara da hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Göreve yeni atanan avukatları tebrik ederek konuşmasına başlayan Bülent Arınç, kendisinin de hukuk fakültesi mezunu olduğunu ve öğrencilik dönemlerinde Türkiye’de sadece 2 adet hukuk fakültesinin bulunduğu, son zamanlarda ise Türkiye’nin birçok noktasında hukuk fakültelerinin açıldığını belirterek yeni avukatlara başarılar diledi. Arınç, avukatların görev yemini etmesi sonrasında avukatlara Avukatlık Ruhsatı verdi.

Bülent Arınç ve beraberindekiler daha sonra kent merkezine giderek esnaf ziyareti gerçekleştirdiler. Heyet ardından Kahta ilçesine hareket etti.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı