Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Araçlar küle döndü

24 Ekim 2016 Pazartesi, 09:18

3 dorse, 1 tanker, 1 mikser, 1 otomobil, 2 konteyner yandı

Araçlar küle döndü

 

Adıyaman’da bir nakliye firmasının araç parkında çıkan yangında araçlar alev alev yandı.

Edinilen bilgeye göre, Adıyaman Gölbaşı Karayolu Ticaret Sanayi Odası karşısında Nazif Satıcı’ya ait iş yerinde yangın çıktı. Nakliye firmasının araç parkında çıkan yangın büyük korkuya neden oldu. Araç parkının bulunduğu yerde otların bilinmeyen bir nedenden tutuşması sonucu meydana gelen yangın, araçlara sıçradı. Yangın esnasında lastiklerin patlamasıyla etrafa ateş parçaları sıçradı. Ateş parçaları araçların ve konteynerlerin tutuşmasına neden oldu.

Yangını gören iş yeri çalışanları durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine ilk etapta iki ekiple gelen itfaiye ekipleri yangının büyük olmasından dolayı iki ekip daha istedi. Ekipler yangını daha da büyümeden söndürdü. Yangının sabotaj ihtimaline karşı ve yangının çıkış sebebini öğrenmek için olay yeri inceleme ekipleri çağrıldı.

İşletme sahibi Nazif Satıcı, yangın esnasında iş yerinde olmadığını ancak geldiğinde dumanların yükseldiğini gördüğünü belirterek, bir çok aracın yandığını ve zararının çok fazla olduğunu söyledi.

İtfaiye amiri Necmettin Çalım ise yangına zamanında müdahale ederek yangının daha da büyümesini engellediklerini belirterek, “Dorse ile mikserin arasında çıkan yangında alevler büyüdü. Lastiklerin patlaması sonucu etrafa ateşler sıçradı. Ekiplerin hızlı müdahalesi sonucu kısa sürede söndürdük. İlk belirlemelere göre 3 adet dorse, 1 tanker, 1 mikser, 1 otomobil, 2 konteyner yandı. Bunların büyük çoğunluğu kısmen yandı. Lastiklerin patlaması gürültüye neden olduğu için vatandaşlar tedirgin oldu ama korkacak bir şey yok” dedi.  Yangınla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz