Adıyaman

‘Annemin İşi Benim Geleceğim’ Projesine Ödül

 ‘Annemin İşi Benim Geleceğim’ Projesine Ödül

Borusan’ın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirdiği, ulusal ve uluslararası arenada örnek proje olarak gösterilen ‘Annemin İşi Benim Geleceğim’ projesi Türkiye İşveren Sendikaları Federasyonu (TİSK) tarafından düzenlenen 2014 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri Yarışması’nda Kapsayıcılık Ödülü’nün sahibi oldu.

Borusan’ın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirdiği “Annemin İşi Benim Geleceğim” projesi Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) ‘Herkes İçin Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’ kapsamında düzenlediği 2014 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde ‘Kapsayıcılık Ödülü’nü kazandı.

“Annemin İşi Benim Geleceğim” projesi Türkiye’nin 10 ilindeki 10 organize sanayi bölgesinde 0-6 yaş grubu çocuklar için kreş ve gündüz bakım evleri kurulmasını ve böylece kadınların iş hayatına katılımının desteklenmesini hedefliyor. TİSK 2014 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri 17 Eylül 2014 Çarşamba günü düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.

Mart 2013’te New York’ta beşincisi düzenlenen Birleşmiş Milletler Kadını Güçlendirme İlkeleri toplantısında uluslararası arenaya örnek proje olarak gösterilen Annemin İşi Benim Geleceğim, Mayıs 2013’te Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu tarafından ‘Sınır Ötesi Başarılar’ ödülünü almıştı.

Borusan’ın “Annemin İşi Benim Geleceğim” projesi kapsamında planlanan ve ‘Borusan Neşe Fabrikaları’ isimli kreşlerin yapımı ilerliyor. Borusan Neşe Fabrikaları’nın ilki Temmuz ayında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcileri ve Borusan Holding CEO’su Agah Uğur’un katılımıyla Adıyaman’da açıldı. Toplam 75 çocuk kapasiteli Adıyaman Borusan Neşe Fabrikası açıldığı ilk haftada 34 çocuğa yuva oldu. Afyonkarahisar’da yapımı tamamlanan ikinci Borusan Neşe Fabrikası’nın Ekim ayında hizmete girmesi planlanıyor.

Öte yandan Borusan, Mayıs ayında yaşanan Soma maden kazası nedeniyle Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılacak olan Borusan Neşe Fabrikası çalışmalarına bu yıl içinde başlama kararı aldı. Bu kreşte, mağdur madenci ailelerin çocuklarına öncelik verilecek ve Borusan tarafından eğitim bursu sağlanacak. Malatya, Şanlıurfa, Çorum, Karaman, Ordu-Fatsa, Mardin ve Diyarbakır OSB’lerde kurulacak Borusan Neşe Fabrikaları ile de projenin 2017 yılında tamamlanması hedefleniyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu