Son Dakika
25 Mayıs 2018 Cuma

Anadolujet Ramazan Tır’ı Adıyaman’a Geliyor

24 Haziran 2015 Çarşamba, 09:27

Anadolujet Ramazan Tır’ı Adıyaman’a Geliyor

 

AnadoluJet, Ramazan ayı boyunca düzenleyeceği “Direklerarası Ramazan Eğlenceleriyle” Anadolu’yu karış karış gezmeye devam ediyor. Meddah gösterisi, orta oyunu, gölge oyunu, ipli kukla şovu gibi pek çok nostaljik ramazan eğlencesini halkla buluşturmaya hazırlanan AnadoluJet’in bir tiyatro salonu gibi dizayn edilen özel Ramazan Tırı 30 Haziran’da Adıyaman’da.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Adıyaman’da Demokrasi Parkı’nda iftar sonrası halkla buluşacak AnadoluJet Ramazan Tırı;; katılımcıları yaklaşık 90 dakikalık nostaljik bir yolculuğa çıkartacak. Etkinlik öncesinde tahta bacak üzerindeki performans sanatçısının yapacağı davet ile alana çağırılacak izleyicilere Osmanlı şerbeti, Osmanlı macunu, pamuk şeker gibi Ramazan ayına özel ikramlarda bulunulacak.

Fasıl dinletisi ile başlayan AnadoluJet Ramazan Programında; Meddah, orta oyunu, gölge oyunu, Hacivat – Karagöz, İbiş, kukla şov gibi geleneksel ramazan gösterileri sahnelenecek.

Geçmişe verdiği değeri her fırsatta vurgulayan AnadoluJet’in nostaljik Ramazan tırı, 1 Temmuz – Şanlıurfa, 2 Temmuz – Gaziantep, 4 Temmuz – Hatay, 5 Temmuz – Adana, 6 Temmuz – Sivas, 8 Temmuz – Rize, 9 Temmuz – Trabzon, 10 Temmuz tarihinde Ordu ve 12 ve 13 Temmuz’da Ankara’da olacak.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: