Adıyaman

“Allah’tan yangında böyle değilsiniz”

Tatbikatı Beğenmeyen Belediye Başkanı Kutlu’dan ‘Uyuz’ Çıkışı

“Allah’tan yangında böyle değilsiniz”

 

Adıyaman Belediyesi İtfaiye Ekibinin Yangın Tatbikatı Fiyaskoyla Sonuçlandı. Tatbikatı Beğenmeyen Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu Tatbikatı Eleştirdi. Tatbikat Sonunda İtfaiye Ekipleri Yanlışlıkla Protokol Üyelerinin Üzerine Su Püskürttü.  İtfaiye Ekiplerinin Tatbikatını Beğenmeyen Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu:  “Eğer Gerçek Yangında Böyle Uyuz Olursanız Memleket Yandı”

Adıyaman’da gerçekleştirilen İtfaiye Haftası kutlamasında gerçekleştirilen tatbikatı beğenmeyen Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, “Gerçek yangında da böyle uyuz olursanız, yandık” diyerek itfaiye ekiplerine tepki gösterdi.

İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 301’inci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Adıyaman, Besni ve Kahta ilçe itfaiyeleri Valilik bahçesinde tatbikat gerçekleştirildi. Kutlama programı ‘İtfaiyeci Duası’ ile başladı. Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu yaptığı açılış konuşmasında, itfaiye ekiplerinin gerçek yangınlarda çok başarılı olduğunu dile getirdi. Konuşma sonrasında senaryo gereği, eski dönemde tulumbacı olarak bilinen itfaiye ekipleri ile yeni dönemdeki itfaiye erlerinin karşılaştırıldığı bir ev yangını söndürme tatbikatı gerçekleştirildi. Daha sonra itfaiye ekipleri araç içerisinde sıkışan yaralıyı kurtarma ve araç yangını müdahaleyi gerçekleştirildi. Yüksek katlı bir binadan yaralı kurtarma tatbikatının ardından itfaiye erleri Türk Bayrağı ile gösteri yaptı.

 

Protokol Üyelerine Su Püskürtüldü

Programın son etkinliği olan su püskürtme gösterisinde iki itfaiye aracı boş alana doğru suyu püskürtürken, başka bir itfaiyenin yanlışlıkla protokol ve vatandaşlara doğru suyu püskürtmesi üzerine protokol üyeleri ve vatandaşlar kaçıştı. İtfaiye görevlileri bir süre sonra vanayı kapatarak, birçok kişiyi ıslanmaktan son anda engelledi.

Daha sonra mikrofonu alan Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, tatbikatı beğenmediğini belirterek, itfaiye ekiplerine tepki gösterdi.

Başkan Hüsrev Kutlu, “Eğer yangında böyle uyuz olursanız yandı memleket. Yavaş yavaş adamı yukarıdan indirirken on dakika havada kaldı, sanki çay molası verdi. Suyu nereye püskürttüğünüz belli değil. Arkadaşlar tatbikatımız bir ilkokul müsameresine bile girmez. Beğenmediğimi açıkça ifade edeyim. Ama Allah’tan yangında böyle değilsiniz. Eğer yangında da böyle olsaydınız bütün memleket yanmıştı. Programın senaristlerini, programcılarını tebrik etmiyorum. Programda başarılı değildik. Bir daha ya iyisini yapacağız ya da bir daha çıkmayacağız. Gerçek yangınlardaki performansından dolayı tebrik ediyorum, bugünkü amatör tatbikattan dolayı eleştiriyorum” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı