Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

“Alçak girişim boşa çıkarıldı”

18 Temmuz 2016 Pazartesi, 10:17

Adıyaman Barosu’ndan darbe açıklaması

“Alçak girişim boşa çıkarıldı”

 

Adıyaman Baro Başkanı Av. Hasan Demir, darbe girişimi ile ilgili yaptığı açıklamada demokrasiden ve hukuktan yana olduklarını vurguladı.

Adıyaman Baro Başkanı Av. Hasan Demir, Adıyaman Barosu olarak, her zaman demokrasiden ve hukuktan yana olduklarını belirterek, darbelerin ülkemize ne kadar zarar verdiğini, yaşanan tecrübelerle en iyi hukukçuların bildiğini dile getirdi.

Başkan Hasan Demir, “Ülkemizin ve milletimizin, birlik, beraberliği ve bekası için, demokratik kurumların, siyasi yapıların ahenkli ve uyumlu bir şekilde çalışmalarını beklemekteyiz.Milletimiz alçak gönüllüdür,hoşgörülüdür, metanetlidir, ancak vatanına ve iradesine kast edildiği zaman gözünü budaktan esirgemez hukuk içerisinde kalarak gerekli vakur davranışını çekinmeden sergiler. Bundan böyle, millet iradesine kast eden vatan hainleri, bu izzetli duruşu hesaba katacaklardır.

Daha önce yapılan darbeler sırasında milletimiz meydanlara inmemiş ise, bunun bir teslimiyet ve pasiflik olarak algılanmamalı, bu milletin, 15 Temmuz 2016 gecesi demokratik, müspet ve vakur duruşu da sergileyebileceğini ve iradesine sahip çıkacağını  bütün dünya görmüştür.

Sadece siyasal iktidarı değil, bütün siyaset kurumunu ve Türkiye’nin sivil kazanımlarını hedef alan bu alçakça darbe girişimi, toplumun topyekun karşı çıkışıyla boşa çıkarılmıştır. Özellikle, Adıyaman halkının darbe girişimine karşı göstermiş olduğu duyarlı duruşundan dolayı Adıyaman Barosu olarak halkımıza teşekkür ediyoruz.

Biz Adıyaman Barosu üyeleri olarak, her zaman demokrasinin ve seçilmiş sivil iradenin yanındayız. Yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz