“Alçak girişim boşa çıkarıldı”

19 Temmuz 2016 Salı, 09:16

Avukatlardan darbeye cüppeli tepki

“Alçak girişim boşa çıkarıldı”

 

Adıyaman’da görev yapan avukatlar cübbeleriyle darbe karşıtı yürüyüş gerçekleştirerek, basın açıklaması yaptılar.

Adıyaman Adalet Sarayı önünde toplanan avukatlar Adıyaman Baro Başkanı Av. Hasan Demir öncülüğünde Hükümet Meydanına kadar yürüdü. Cübbeleriyle yürüyüş gerçekleştiren avukatlar hükümet meydanında basın açıklaması yaptı.

Adıyaman Baro Başkanı Av. Hasan Demir burada yaptığı açıklamada, avukatların her zaman demokrasiden ve hukuktan yana olduğunu kaydetti.

Baro Başkanı Hasan Demir, “Milletimiz alçak gönüllüdür,hoşgörülüdür, metanetlidir ancak vatanına ve iradesine kast edildiği zaman gözünü budaktan esirgemez hukuk içerisinde kalarak gerekli vakur davranışını çekinmeden sergiler. Bundan böyle, millet iradesine kast eden vatan hainleri, bu izzetli duruşu hesaba katacaklardır. Daha önce yapılan darbeler sırasında milletimiz meydanlara inmemiş ise, bunun bir teslimiyet ve pasiflik olarak algılanmamalı, bu milletin, 15 Temmuz 2016 gecesi demokratik, müspet ve vakur duruşu da sergileyebileceğini ve iradesine sahip çıkacağını bütün dünya görmüştür. Sadece siyasal iktidarı değil, bütün siyaset kurumunu ve Türkiye’nin sivil kazanımlarını hedef alan bu alçakça darbe girişimi, toplumun topyekun karşı çıkışıyla boşa çıkarılmıştır. Biz Adıyaman Barosu üyeleri olarak, her zaman demokrasinin ve seçilmiş sivil iradenin yanındayız. Yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz