Adıyaman

Akademi Dergisi, 15 Temmuz’u İrdeledi

Üniversite Akademi Adıyaman Dergisi Yayımlandı

Akademi Dergisi, 15 Temmuz’u İrdeledi

 

Adıyaman Üniversitesinin yayın organı olan “Akademi Adıyaman” dergisinin 10. yıla özel ikinci sayısı olan 12. sayısı yayımlandı.

15 Temmuz hain darbe girişimini kapağına taşıyan ve “Darbelerin Bedeli Ağır Oldu” kapak konusuyla yayımlanan Akademi Adıyaman dergisinde üniversitedeki bilimsel, sosyal ve kültürel haberlerin yanı sıra Adıyaman’ımızın tarihi ve kültürel değerlerine de yer veriliyor.

Editörlüğünü Prof. Dr. Ramazan Gürbüz’ün yaptığı dergide “Rektör’den” bölümünde Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’nün mesajına yer veriliyor.

Adıyaman Üniversitesinin 10. Kutlamaları, mezuniyet törenleri, yapılan sempozyumların ve çeşitli konulardaki haberleri sayfalarına taşıyan Akademi Adıyaman dergimizde kapak konusunda Ercan Yavuz tarafından hazırlanan “Darbelerin Bedeli Ağır Oldu” adlı makale ile darbelerin ekonomik boyutu ele alınırken, Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Sezik’in “Türkiye’de Darbelerin Anatomisi”, Öğretim Üyesi Doç. Dr. M. Gökhan Dalyan’ın “15 Temmuz 2016 Darbe Girişiminin Türk Siyasetine Muhtemel Etkileri”, Yrd. Doç. Dr. İ. Hakan Akgün’ün “İçselleştirilmiş Demokrasinin Şehri: Adıyaman”, Zeynel Gürbüz’ün “Darbe ve Darbecilerin Dindeki Yeri”, Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bekir Kayabaşı’nın “Darbelerin ‘Dil’i” ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’nün “15 Temmuz Darbe Teşebbüsü ve O Gece Yaşadıklarım” başlıklı makaleleri yer alıyor.

Bunların dışında dergide, 15 Temmuz darbe girişimine karşı Adıyaman Üniversitesi tarafından yapılan ilk resmi bildiriye, Yükseköğretim Kurumu tarafından yapılan bildiriye ve bir aya yakın süren demokrasi nöbetinde yaşanılanların haberlerine yer veriliyor. Kapak konusu ile bağlantılı olarak yapılan röportajlarda ise “15 Temmuz Darbe Teşebbüsünde Adıyaman’da Neler Yaşadık?” başlığıyla Adıyaman Valisi Abdullah Erin, 15 Temmuz darbe girişiminde nelerin yaşandığını detaylıca anlatırken, diğer bir röportajda “15 Temmuz Darbe Girişiminde Bir Belediye Başkanı” başlığıyla Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu 15 Temmuz darbe girişiminde yaşadıklarını anlatıyor. Kültür Sanat bölümünde ise M. Sadık Doğan tarafından hazırlanan  “Adıyaman Yöresine Ait Türkü Hikayeleri” anlatılıyor.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu