Adıyaman

AK Partililer eğilimini belirledi

Gizli oy sonucu açıklanmayacak

AK Partililer eğilimini belirledi

 

7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi AK Parti Adıyaman İl ve Merkez İlçe Başkanlığı tarafından temayül yoklaması yapıldı.  AK Partililer, 7 Haziran’da yapılacak seçime girecek aday adayları için eğilimlerini belirlediler. Ancak, gizli yapılan oylamanın sonucu açıklanmayacak, genel merkezin aday belirlemelerinde kriterlerden sadece birisi olacak. Temayüle mevcut vekiller ile teşkilat başkanları katılmadı.

77 adayın katıldığı temayül yoklamasına delegeler yoğun ilgi gösterdi. Pere Salonu’nda gerçekleşen temayül yoklamasına birinci tercihten 77 kişi, 2. tercihten ise 14 aday adayı olmak üzere toplam 94 aday adayı katıldı. Aday adayları arasında 14 bayan, 11 de engelli aday adayı bulunuyor. Temayülde il başkanlığı, merkez ilçe başkanlığı, gençlik kolları, kadın kolları, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ile ilçe teşkilatları delegeleri oy kullanırken, 69 milletvekilli aday adayı hazır bulundu. Temayül yoklaması akşam saatlerine kadar devam etti.

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Seyfettin Bilen, “Bizim birinci tercihten 77 Adıyaman Milletvekili aday adayımız var. İkinci tercihten ise 17 aday adayımız mevcut. Toplamda 94 aday adayımız bulunmaktadır. 77 aday adayımızdan 8 aday adayımız temayüle dâhil değil. Dahil olamayan adaylarımız, mevcut milletvekillerimiz, 22 ile 23. dönem milletvekilliği yapan aday adaylarımız ve il kadın kollarında başkanlık yapan aday adaylarımızda temayüle dahil değildir. Onun haricinde 69 aday adayımız temayül yoklamasına katılıyor. Ve tercih listemizde 69 aday adayımız bulunmaktadır. Şu anda çok yoğun aşırı derecede büyük bir ilgi var neredeyse izdiham yaşanacak derecede ilgi var. Genel seçim gibi büyük bir yoğunlukla karşı karşıyayız adeta. Doğrusu bu durumdan çok memnunuz oy kullanacak delegelerimize ve aday adaylarımıza da bu ilgi ve alakalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. 14 bayan aday adayı, 11 engelli aday adayımız olmak üzere toplam 77 aday adayımız bulunmaktadır. Temayül yoklaması yapıldıktan sonra genel merkezden gelen AK Parti Sakarya Milletvekilimiz Hasan Ali Çelik, Malatya Milletvekilimiz Cemal Akın, kadın kollarımızdan Şenal hanım ve gençlik kollarımızdan İbrahim bey olmak üzere 4 kişilik bir heyet Adıyaman’a gelerek bütün sandıklar açıldıktan sonra oy pusulaları çuvallara konularak çuvalların ağzı mühürlenecek. Ağızları mühürlenen içerisi oy pusulası bulunan çuvallarımız genel merkeze götürülerek orada komisyon huzurunda açılacak ve böylece temayül yoklaması sona ermiş olacak” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu