Adıyaman

AK Partili Kadınlardan Yerli Malı Haftası

 

 

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak Yerli Malı ve Tutum Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi. İlimizde de AK Parti Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş ve üyeler tarafından bir alışveriş merkezinde etkinlik düzenlendi.

Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak bu  etkinliğin düzenlendiğini anımsatarak “Bizler de AK Kadınlar olarak burada stant açarak ‘Yerli Üretir, Milli Tüketir’ sloganıyla yerli ürünlerimizi sergiliyoruz. Üreterek büyüyen ve milli değerleriyle yoluna emin adımlarla yürüyen bir Türkiye var artık. Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası’nda yaptığımız bu çalışma toplumdaki farkındalığın artmasına vesile olur inşallah.” dedi.

AK Partili kadınların açtığı stantları gezerek sergilenen ürünleri inceleyen AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, İl Genel Meclis Başkan Vekili Şeyh Mehmet Kılınç ve Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Ahmet Meriç sergilenen ürünleri inceledi.

Dağtekin “AK Parti Kadın Kolları Teşkilatımız ‘Yerli Üretir, Milli Tüketir’ parolasıyla düzenlemiş olduğu etkinlikle, kadınlarımız el emeği ürünleri satarak milli ekonomiye katkı sağlıyor. 18 yıllık AK Parti iktidarları döneminde başta savunma sanayimiz olmak üzere birçok alanda yerli ve milli üretilen ürünlerle kendine yetebilen hatta bununla da yetinmeyip eskiden ithal ettiğimiz son derece stratejik ürünleri ihraç eder konuma geldik. Liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta dile getirdiği yerli ve milli üretim vurgusu hem özel sektörün hem de kamu kurumlarımızın kendi faaliyet alanlarında üretime dayalı güçlü bir altyapıya sahip olmasına vesile olmuştur. AK Parti iktidarı olarak ülkemizin hayrı ve geleceği için ne gerekiyorsa onu yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Bu kapsamda AK Kadınlarımızın, Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla kendi el emekleri göz nuru ürünleri vatandaşlarımızla buluşturmaları son derece anlamlıdır. Standımızda sergilenen ürünlere baktığımız zaman, girişimcilik noktasında hanım kardeşlerimiz çok güzel işlere imza attıklarını görüyoruz. Elbette bir işi yaparken hemen başarı gelmez. Edison bile 999 denemeden sonra yaptığı bininci deneyde ampulü bulmuştur. Ve bu durumu şöyle özetlemiştir; ‘Ampulün icadı bin aşamalı bir süreçti. Hata gibi görünen ilk 999 aşama, bininci ve son aşamaya götüren öğrenmelerle doluydu’ Dolayısıyla ürettiğimiz bir ürün küçük veya hatalı olabilir ama kim bilir, belki de gelecekte büyük işlere alt yapı oluşturacak niteliğe sahiptir. Bu düşüncelerle, böylesine güzel bir farkındalık oluşturan   başta İl Kadın Kolları Başkanımız Perihan Gümüş olmak üzere tüm hanım kardeşlerimi kutluyorum” diye konuştu.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ise bu tür etkinliklerin kadınlara örnek teşkil ettiğini ifade ederek “Yerli malı haftası vesilesiyle AK Parti Kadın Kolları Başkanımız Perihan Gümüş öncülüğünde güzel bir etkinliğe ev sahipliği yapılıyor. İl Başkanımız Sayın Mehmet Dağtekin’in de belirttiği gibi hanım kardeşlerimizin girişimcilik ruhu hepimizi gururlandırdı. Kadın eli nereye değerse orda bir güzellik, nezaket atmosferi oluşuyor. Gerçekten burada çok güzel ürünler sergileniyor. Bu tür etkinlikler hanım kardeşlerimize de bir örnek teşkil ediyor. Bilhassa kadınlarımızın sosyal, ekonomik ve günlük hayatta daha fazla öne çıkması bakımında örnek alınacak bir etkinlik oldu. Rabbim bu tür organizasyonlarda tekrar bizi bir araya getirmeyi nasip etsin. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş, “AK Partili kadınların standını ziyaret eden  Standımızı ziyaret ederek bizlere destek veren İl Başkanımız Mehmet Dağtekin, Merkez İlçe Başkanımız Mustafa Alkayış, , İl Genel Meclis Başkan Vekili Şeyh Mehmet Kılınç ve tüm teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu