Adıyaman

AK Partili Gençler Çanakkale’ye Uğurlandı

AK Partili Gençler Çanakkale’ye Uğurlandı

 

Çanakkale Zaferinin 100.yıl dönümünde AK Parti Adıyaman Gençlik Kollarına bağlı bay ve bayanlardan oluşan 50 kişilik grup Çanakkale’ye doğru yola çıktı.

AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı Binası önünden otobüs ile yola çıkan gençler, Çanakkale’de, 2 gün kalarak Çanakkale’de yaşanılan savaş hakkında incelemelerde bulunarak daha detaylı bilgi sahibi olacak. Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Adıyaman Gençlik Kolları Başkanı Abdurahman Genç, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası münasebetiyle İstiklal Marşımızı cephelerde kanlarıyla yazan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Çanakkale’de, destan yazarak vatanı bizlere emanet eden aziz şehitlerimizi, Çanakkale Zaferinin 100.yıl dönümünde minnet, şükran ve rahmetle yad ediyor kahraman gazilerimize de sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Allah-ü Teala tüm şehitlerimizden razı olsun. Mekanları cennet olsun. İşte bu düşüncelerle AK Parti Adıyaman Gençlik Kolları gençleri olarak Çanakkale’de buluşuyoruz” dedi.

Daha sonra konuşan AK Parti Adıyaman İl Başkanı Seyfettin Bilen ise, Çanakkale Zaferinin 100.yıl dönümünde Çanakkale’de şehit düşen kahraman şehitleri minnet ve şükranla andıklarını belirterek Çanakkale Zaferinin önemine değindi.

Yapılan konuşmaların ardından 50 kişilik genç gurubunu taşıyan otobüs Çanakkale’ye doğru yola çıktı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu