AK Parti’den CHP’ye Jest

25 Mayıs 2017 Perşembe, 08:42

Mecliste tek olan CHP’li üye 86 oy aldı

AK Parti’den CHP’ye Jest

 

Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğine 2 Genel Meclis Üyesi ile 2 Muhtar üyeliği seçimine geçildi. Yapılan seçimde Adıyaman Merkez ilçeye bağlı Köy Muhtarları oy kullandı. Oy kullanımından sonra kullanılan oyların tasnifine geçildi. Yapılan seçimde Adıyaman merkeze bağlı Paşamezrası Köyü Muhtarı Hüseyin Göçer 74 oy, Akpınar Köyü Muhtarı Muharrem Fevzi Şahin ise 71 oy alarak Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği üyeliğine seçilirken, İl Genel Meclisinin tek CHP’li üyesi olan Mahmut Nedim Evli ise 86 oy alarak, Birlik Encümen Üyeliğine seçildi. Abuzer Töken de 62 oy alarak seçildi.

Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen toplantıya, Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Alparslan Doğan, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, bazı kurum amirleri, İl Genel Meclis Üyeleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Birlik Encümen Üyelikleri seçimi öncesi İl Jandarma Komutanlığından Yarbay Vedat Kültür, kırsaldaki genel asayiş durumu ile ilgili bir sunum yaptı.

Sunum sonrası Köy ve Mahalle Muhtarlarına hitap eden Vali Abdullah Erin, “Bizler madde ile manayı birleştiren bir milletin varisleriyiz. Bugün 2017 yılında merkez köylerimize hizmet edecek olan birlik encümen üyelerimizi seçeceğiz. Gerek İl Özel İdaresi gerekse de Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği kaynakları aracılığıyla 2017 yılı, köylerimize daha çok alt yapı hizmetlerinin götürüldüğü bir yıl olacak. Bunun için hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamlamış bulunmaktayız. İl Özel İdaresine ait haziran ayının başında faaliyete geçecek olan yüksek kapasiteli kilitli parke üretim tesisi ile köylerimizin sokaklarını hızlı bir şekilde parke taşıyla döşeyeceğiz. Geçen yılın neredeyse üç katı olmak üzere ilimize KÖYDES kaynağı tahsis edilmiş bulunmaktadır. İl Özel İdaresi hizmetleriyle birlikte KÖYDES kaynağını da en etkili ve verimli bir şekilde köylerimizin alt yapı hizmetlerine harcayacağız. 2017 ve 2018 yılını dolu dolu geçirmek suretiyle 2023’te hedeflediğimiz kırsal kalkınmanın çabası ve gayreti içerisinde olacağız. Kırsal kesime yönelik hizmet sunumunda köylerimiz arasında herhangi bir ayrım yapmaksızın objektif davranarak, kamu kaynaklarını şeffaf, etkili ve en verimli bir şekilde kullanıyoruz. Sürekli Köy ve Mahalle Muhtarlarımızla diyalog içerisindeyiz. Halkın oylarıyla seçilmiş olan muhtarlarımızın yeni Türkiye’de, oluşturmaya çalıştığımız yeni kamu yönetim anlayışını, iyi anlamaları ve o felsefeyi iyi kavramaları gerektiğini Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bütün devlet yetkililerimiz dile getirmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın sık sık muhtarımızla bir araya gelerek, bizlere de sürekli muhtarlarımızla bir araya gelip istişarelerde bulunun şeklindeki talimatlarının da sebebi ve maksadı budur. Bu yeni yönetim anlayışının vatandaşlara anlatılması gerekiyor. Bunu da bizler sizler paylaşırken, sizlerde köyünüzde ve mahallelilerinizde vatandaşlarımıza anlatmalısınız” dedi.

Vali Abdullah Erin’in konuşmasının ardından yapılan yoklama neticesinde salt çoğunluk sağlanarak divan teşekkülüne geçildi. Çoğunluğun sağlanmasının ardında Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğine 2 Genel Meclis Üyesi ile 2 Muhtar üyeliği seçimine geçildi. Yapılan seçimde Adıyaman Merkez ilçeye bağlı Köy Muhtarları oy kullandı. Oy kullanımından sonra kullanılan oyların tasnifine geçildi. Yapılan seçimde Adıyaman merkeze bağlı Paşamezrası Köyü Muhtarı Hüseyin Göçer 74 oy, Akpınar Köyü Muhtarı Muharrem Fevzi Şahin ise 71 oy alarak Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği üyeliğine seçilirken, Birlik Encümen Üyeliğine ise İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Nedim Evli 86 oy, Abuzer Töken ise 62 oy alarak seçildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz