Son Dakika
24 Mayıs 2018 Perşembe

AK Parti down sendromluları unutmadı

23 Mart 2017 Perşembe, 08:35

AK Parti down sendromluları unutmadı

 

AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı 21 Mart’ın Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle down sendromlu engelliler ile bir araya geldi.

AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Birimi tarafından Keleşin Konağında 21 Mart’ın Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle down sendromlu engelliler ile bir araya geldi. Engelli dernek başkanları ve engellilerin katıldığı programa Milletvekili İbrahim Halil Fırat, İl Başkanı Abdurrahman Dimez, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Hanifi Erdem, Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş, AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yasemin Pamukçu, Engelli Koordinasyon Başkanı Zeliha Arcakan ve partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Engelli Koordinasyon Başkanı Zeliha Arcakan, “Engelli vatandaşlarımız için erişilebilir olmayı en önemli ayrıcalıklarımızdan biri olarak görüyoruz. Engelli Koordinasyon Merkezimizin ve gönüllerimizin kapılarını sizler için sonuna kadar açtık” dedi.

AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yasemin Pamukçu ise konuşmasında, “Engelli bireylerin topluma kazandırılması ve yaşam kalitelerinin arttırılması çok önemlidir. Çünkü onlarda bu toplumun bir parçasıdır. Engelli bireylerin, üreten ve kendine yeten bir hale getirebilmek temel amacımız olmalıdır” dedi.

İl Başkanı Abdurrahman Dimez ise konuşmasında, “16 Nisan’da ülkemiz için önemli bir referandumun eşiğindeyiz. Çok önemli bir dönemecin eşiğindeyiz. Bunun yoğun çalışması içerisindeyiz. Bu yoğunluk sizle beraber olmamıza engel olamadı. Çünkü AK Parti 2002 yılından beri özellikle engellilerimizle ilgili yapılan çalışmalar ortadadır. Her sağlıklı insan birer engelli adayıyız. Sürekli sizlerle beraberiz” dedi.

Milletvekili İbrahim Halil Fırat’da konuşmasında engellilere verilen öneme vurgu yapılarak, “AK Parti hükümetleri döneminde engellilerimize her zaman pozitif ayrımcılık yaparak onların yanında olmak istedik. Özellikle kanunda engelliler ile ilgili değişiklikler yaparak onlara ne kadar değer verdiğimizi göstermeye çalıştık. Engellilerimizin AK Parti iktidarı öncesinde toplumda dışlanan bir kesim iken şuan toplumda itibar gören bir kesimdir. Toplumun sosyal yaşantısında yer alıyorlar. Engelliler bizim başımız üzerine, gönlümüz üzerinedir” dedi.

Program sonrasında engelliler ile birlikte yemek yenildi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: