Adıyaman

“AK Parti 5-0’a En Yakın Dönemi Yaşıyor”

AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen:

“AK Parti 5-0’a En Yakın Dönemi Yaşıyor”

 

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Seyfettin Bilen, HDP’li seçmenin yaptıkları yanlış tercihi gördüklerini söyleyerek, AK Parti’nin Adıyaman’da 5-0’lık sonuca en yakın dönemi yaşadığını kaydetti.

7 Haziran seçimleri sonrasında, 1 Kasım seçimlerine kadar olan seçim süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen, 7 Haziran’da HDP’ye oy veren birçok seçmenin yaptıkları yanlış tercihi gördüklerini ifade etti. Seyfettin Bilen, 7 haziran seçimlerinde AK Parti’nin 4, HDP’nin 1 milletvekili çıkardığını ancak, seçmenin 7 Haziran’da ki atmosferden dolayı HDP’ye kızgın olduğunu dile getirdi. Bilen, “HDP’nin 7 Haziran’daki atmosferi yok. Dar bir alanda çalışma yapıyorlar. 7 Haziran sonrasında vatandaş gerçek süreci gördü. 7 Haziran’dan önce HDP küresel bir projeydi. Yerli iş birlikçilerle şişirildi. O proje tuttu. AK Parti’nin önünü kesmek için tek yoldu. HDP sözcüleri barış, kardeşlik, eşitlik, silahların susması gibi tılsımlı kavramlar kullanarak vatandaşın karşısına çıktı. Ancak 7 Haziran’dan hemen sonra çözüm süreciyle başlamış olan silahların susması, PKK ile yok edildi. İnsanlar HDP’nin 7 Haziran öncesinde ifade ettiği kavramların gerçek olmadığını gördü. HDP’nin silahın sözcülüğünü yaptığı. Siyasi bir dil kullanarak, aynı gövdenin bir tarafı PKK, bir tarafının HDP olduğunu herkes anladı. HDP’ye oy verenler arasında, ‘biz HDP’nin böyle olduğunu bilmiyorduk. Biz yanlış yaptık, gerçeği gördük’ diyenlerin sayısı çok fazla. Vatandaş bunun Türkiye üzerinde bir operasyon olduğunu anladı.Bize ciddi bir şekilde dönüş var” dedi.

 

Suruç Katliamı

Bilen açıklamasında Suruç katliamının failinin Adıyamanlı çıkmasının da tesadüf olmadığını savundu. Adıyaman üzerinden oyunlar oynandığını savunan Bilen, “Çözüm süreciyle başlayan ateşkes sonrasında, Adıyaman üzerinden oyunlar oynandı. Suruç katliamının faili Adıyamanlı çıktı. Ne hikmetse PKK Adıyaman’da aynı gün askerimizi şehit etti. Bunun proje olduğunu düşünüyorum. Adıyaman’ın barış, huzur, birlikte yaşama duygusu üzerine oyun oynandı. 7 Haziran’da başlayan istikrarsızlığın kabul edilemez olduğu, ülkenin üzerine oyun oynandığını herkes çıplak bir şekilde gördü. Vatandaş bu noktada siyasi tercih noktasında kendisini çek etti. Her geçen gün memlekete ve millete sahip çıkma duygusu yerleşti. 1 Kasım’ın ülkenin geleceği ile ilgili eşik olduğunu, kırılma noktası olduğunu, mevzunun yereldeki siyasi aktörleri aştığını, mevzunun Adıyaman ve Türkiye üzerine bir hesap olduğunu, ülkenin ve milletin geleceğine karşı hesapların boşa çıkarılması noktasında ciddi bir bilinç oluştu” şeklinde konuştu.

 

Hazırlıklar Tamamlandı

1 Kasım seçimiyle ilgili yapılan çalışmaların hakkını verdiklerine inandıklarını belirten Seyfettin Bilen, tüm hazırlıkları tamamladıklarını ifade ederek, “1 Kasım seçimlerindeki çalışmaların hakkını verdik. Tüm hazırlıklar, planlamalar yapılarak, adım adım, gün gün önceden planladık ve sahaya indik. Teşkilatımızın yanında gönüllü ekiplerimiz hiç durmadan çalıştık. Gün içerisindeki saha çalışmalarının yanında, akşam saatlerinde seçim koordinasyon merkezinde toplanarak, yeniden apartman ve evlere ziyaret geçekleştirdik. Ev toplantıları yaptık. Adıyaman’da ki tüm evleri gezdik, girmediğimiz ev kalmadı” diye konuştu.

 

5-0’a En Yakın Dönemi Yaşıyoruz

AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerinde 5-0 yapacağını ve bu sonuca en yakın dönemi yaşadıklarını dile getiren Bilen, “Siyasette tahmin yapmak doğru değil ancak 1 Kasım seçimlerinde 215-220 binin oyun altına düşmeyeceğimizi tahmin ediyorum. 5-0 alacağımız yönünde içim rahat. AK Parti Adıyaman’da 5-0’a en yakın olduğumuz dönemi yaşıyor. Allah kısmet ederse Türkiye genelinde de AK Parti tek başına iktidar olacaktır. Adıyaman’ın nasıl bir kimlik taşıdığını, insanların nasıl olduğunu, Adıyaman’ın üzerine oynanan bu oyunları nasıl bozduğunu, Adıyaman’ın ülkesine milletine bağlı olduğunu 1 Kasım akşamı bütün Türkiye’ye ilan edeceğiz. Seçmenimize ülke ile ilgili kaygı duyan herkese, istikbal için, gelecek için sandık başına bekliyorum” ifadelerini kullandı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı