Adıyaman

“Ailenin temel taşı kadındır”

Vali Erin, kadınları ağırladı

“Ailenin temel taşı kadındır”

 

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kahta Kadın ve Çocuk Hakları Derneği Başkanı Emine Kardeş Başkanlığındaki Kahtalı kadınları valilik makamında ağırladı.

Kahta’dan gelen Kadınları Valilik Makamında ağırlayan Vali Abdullah Erin, Kahtalı kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak, misafirlerine karanfil dağıttı. Kadınların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Abdullah Erin, “Toplumumuzda aile ocağının temel taşı kadındır. Biz ‘Cennet anaların ayakları altındadır” diyen, kadına karşı her türlü ayrımcılığı reddeden, onlara büyük değer veren, onları her zaman baş tacı eden bir dinin ve bir medeniyetin mensuplarıyız. Toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası fedakarlığın ve duyarlılığın sembolü olan kadınlarımız, yetiştirdikleri bilinçli ve sorumluluk sahibi nesillerle geleceğimizin şekillenmesinde önemli bir rol üstlenmektedir. Toplumların çöküşüne sebebiyet veren temel etkenlerin başında aile kavramı ve onun taşıdığı o büyük anlamın yitirmeye başladığı dönemlerde toplumlarda çöker. Köklü bir geçmişin farkında olan, ülke olarak millet olarak yaşadığımız sıkıntıların idrakinde olabilen, güzel ahlak sahibi, büyüğüne saygılı, küçüğüne de sevgi gösteren bir anlayışı çocuklarımıza mutlaka vermemiz gerekir. Bu vesile ile Samsat ilçemizdeki deprem felaketinde mağdur olan analarımız, bacılarımız ve kadınlarımız olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

Gerçekleşen ziyarette, Kahta Kadın ve Çocuk Hakları Derneği Başkanı Emine Kardeş, Vali Abdullah Erin’e kadınların istihdamı ve projelerine verdiği destekten dolayı plaket verdi. Vali Abdullah Erin, ziyaret sonunda kadınlara karanfil hediye etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu