Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Ağır Tonajlı Araçlar Denetlendi

10 Haziran 2016 Cuma, 08:43

Ağır Tonajlı Araçlar Denetlendi

 

Asfalta zarar verilmemesi amacıyla, özellikle mermer taşıyan ağır tonajlı araçlar denetlendi. Gaziantep 7. Ulaştırma Bölge Müdürlüğü ekipleri Adıyaman’da ağır tonajlı araçlar üzerinde uygulama yaptı.

Adıyaman’da özellikle mermer rezervinin çok olması ve mermer taşıyan araçların fazla yük taşıması üzerine Gaziantep 7. Ulaştırma Bölge Müdürlüğü ekipleri denetim yaptı. Daha önce trafik ekipleri tarafından yapılan denetimlerde mermer yüklü Tır’lar durdurularak cezai işlem yapılmıştı. Trafik ekiplerinin yanında Gaziantep 7. Ulaştırma Bölge Müdürlüğü ekipleri de denetim yaptı.

Gaziantep 7. Ulaştırma Bölge Müdürlüğü Şube Müdür Vekili Mustafa Özsüz, amaçlarının karayollarının bozulmasını engellemek olduğunu belirterek, “Asfaltlar vatandaşların vergisiyle yapılıyor. Bu araçların taşıyabileceği yük miktarı vardır. Örneğin bir kamyonet en fazla 3 buçuk ton yük atabilir. Siz bu araca 5-6 ton yüklerseniz bu yolları bozar. Bu ekonominin zarar etmesine neden olur. Fazla yük atan araçlara ceza yazıyoruz. Yetki belgesiz çalışanların yetki belgesini almasına teşvik ediyoruz.  Gaziantep 7. Ulaştırma Bölge Müdürlüğüne Gaziantep, Kilis, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adıyaman, Şanlıurfa illeri bağlı. Bu illerin herhangi bir yerine şikayet üzerine yada Bölge Müdürlüğünün inisiyatifiyle bu uygulamaları belirlenen yerlerde yapıyoruz” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz