Adıyaman

AGD’den, Şehitler Gecesi

AGD’den, Şehitler Gecesi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adıyaman Şubesinin hazırladığı ‘Şehitler Gecesi ve Erbakan’ konulu etkinlikte çoşkulu ve duygusal anlar yaşandı.

Türkiye Petrolleri Kültür Merkezi’nde Anadolu Gençlik Derneği tarafından gerçekleştirilen ‘Şehitler Gecesi ve Erbakan’ konulu program Kuran-ı Kerim okunmasıyla başladı. Şehadet ve Erbakan konulu sinevizyon gösteriminin ardından programın açılış konuşmasını Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya yaptı.

Bedrettin Beyazkaya konuşmasında şehadetin önemine vurgu yaparak, hayatın her anının cihatla donatılması gerektiğini söyledi.

Beyazkaya, Rafi Bin Hudeye, Metin Yüksel, Ömer Muhtar ve Ahmet Yasin’in şehid edilmesinden bahsetti.

Geceye konuşmacı olarak katılan Hatip Ömer Mert, şehadetin 8 özelliğinden bahsederek, infak, ihlas, istikamet, iyi ahlak, ihsan, itaat, istişare ve istikrarı anlattı.

Ömer Mert, sahabe ve son donem şehitlerinin hayatlarından kesitler sunarak, Necmettin Erbakan’ın Türkiye ve Dünya Müslümanlarına çok ciddi kazanımları olduğunu kaydetti.

Erbakan’ın, İslam Birliği ve İttihadi İslam uğruna bütün ömrünü  adadığını dile getiren Mert, son nefesine kadar bu dava uğruna mücadele ettiğini söyledi.

Programın sonunda ezgi sanatçısı Ammar Acarlıoğlu marşlarıyla salonu heyecana boğdu. Salonda bulunanlar heyecan ve duygusallığı bir arada yaşadı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu