AGAD’tan Şanlıurfa Valisi Erin’e Ziyaret

04 Ağustos 2017 Cuma, 08:21

AGAD’tan Şanlıurfa Valisi Erin’e Ziyaret

Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Şanlıurfa’ya atanan Adıyaman Valisi Abdullah Erin’e Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Başkanı (AGAD) İbrahim Aslan ve Yönetim Kurulu üyeleri ziyarette bulundu.

Şanlıurfa ili valilik makamında gerçekleşen ziyarette AGAD İbrahim Aslan ve yönetim kurulu üyeleri Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’le bilgi alış verişinde bulundu.

Vali Abdullah Erin’in Adıyaman halkı tarafından çok sevildiğini ve halen isminin yad edildiğini belirten Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Başkanı (AGAD) İbrahim Aslan, “Geçtiğimiz ay yayımlanan valiler kararnamesiyle Adıyaman’dan Şanlıurfa’ya atanan valimiz Abdullah Erin’e cemiyetimiz olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Valimiz Abdullah Erin 1 yıllık görevi süresince 15 Temmuz olayları, Samsat depremi, Çelikhan ilçesindeki sel olayları ve yaşamış olduğumuz şehit olaylarını birebir yaşadı. O dönemde devletle halkın bütünleşmesi için var gücüyle çalıştı. Valiliğin halkın makamı olduğunu ve vatandaşların sorunlarını sürekli olarak dinlediği için kendisine teşekkür ediyoruz. Valilik makamında gece 02:00’ye kadar vatandaşların sorunlarını dinlemekteydi. Halkla içiçe olup,  sorunların çözümü için Ankara’ya giden valimiz Abdullah Erin, verdiği çaba için kendisine minnettarız. Tayini çıktığı zaman bütün Adıyaman halkı çok üzülmüştü. Halkımız valilik makamında sorunları direk olarak valimize iletebiliyordu. Valimizin Adıyaman’dan sonra Şanlıurfa’da da başarılı olacağına inanıyorum.” dedi.

AGAD İbrahim Aslan ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden ötürü memnuniyetini dile getiren Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin; “Şanlıurfa’da gecenin bu saatinde Adıyaman’dan çok sevdiğim güzel insanları burada ağırlamanın mutluluğunu yaşıyorum. AGAD başkanı İbrahim Aslan ve yönetim kurulu üyeleriyle 1 yıl boyunca beraber çalıştık. Beni ziyaret etmelerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Adıyaman ilimiz Türkiye’mizin ender illerden bir tanesiydi. Geriye bıraktığımız 1 yıllık süreçte Cenab-ı Allah’a şükrediyorum ki, bizleri onlarla buluşturdu.1 yıl boyunca onlara hizmet etmeyi nasip etti. Adıyamanlıların cefakar insanlara doymadığımı belirtmek istiyorum. Adıyaman halkıyla birlikte 15 Temmuz’da “sınav” diye nitelendirdiğimiz o dönemi başarıyla geçtik. Burada Adıyaman halkımızın ortak değerlerine, bayrağına ve devletine bağlılığını bir kez daha gösterdi. 1 yıllık süreçte yaşanan darbe girişiminden sonra Samsat’ta yaşanan depremi de unutmamak gerekir. Samsat ilçesindeki afetle birlikte Çelikhan’daki sera afeti de vardı. Ve bu afetleri de sorunsuz bir şekilde geçmeye çalıştık. Öncelikle bölge insanı olmamızdan kaynaklı olarak devlet ve millet arasında o boşluğu mümkün oldukça sıfır noktasına getirmeye çalıştım. Bütün yoğunluğumuzu şehir merkezinde ve köylerdeki vatandaşlarımıza devletin aslında kendilerinden bir farkı olmadığını, devleti yönetenlerin o insanlara hizmet etmekle hükümlü olduklarını ifade ettik. En ücra kesimlere ulaşamaya çalıştık. Farklılıkların hepsini kucaklayama, telefonlarımızı ve kapılarımızı her zaman açık tutmaya çalıştık. Görev yaptığım süre içerisinde toplumdaki muhtaç vatandaşlarımız, yetimlerimiz, şehit yakınlarımız, gazilerimiz, gazi yakınlarımızın hepsi bizim emanetimiz ve önceliğimizdir. 1 yıllık çalışmalarımız içerisinde sürekli olarak onları gözettik. Ve gözetmeye gayret ettik. Her kesime aynı mesafede durmaya çalıştık. Gece gündüz demeden kamu kurum yetkililerimizle köy ziyaretlerimize ağırlık vermiştik. Onların evlerine konuk olmak bizleri çok mutlu etmekteydi. Adıyaman’da almış olduğumuz tecrübeyle herşeyin üstesinden geleceğiz” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz