Adıyaman

“Adıyamanlıları hep yanımızda gördük”

İHH Genel Başkanından Ziyaretler

“Adıyamanlıları hep yanımızda gördük”

 

İHH (İnsani Yardım Vakfı) tarafından verilecek olan “Kudüs’ün Etekleri ve Mescid-i Aksa” konulu konferansa konuşmacı olarak katılmak üzere Adıyaman’a gelen İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım Vali Mahmut Demirtaş ve Belediye Başkanvekili Abdurrahman Gürbüzcan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’a İHH Adıyaman Şube Başkanı Fadıl Akkuş ile diğer üyeler eşlik etti. Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette, İHH’nın Adıyaman’da yaptığı çalışmalar değerlendirildi.

Vali Mahmut Demirtaş, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve İHH üyelerinin nazik ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirterek, “İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’a Adıyaman’ın Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en huzurlu ve hoşgörü kenti olduğunu” ifade etti.

 

Yıldırım’dan Belediyeye Ziyaret

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Adıyaman Şubesi’nce organize edilen “Kudüs’ün Etekleri ve Mescid-i Aksa” konulu konferansa konuşmacı olarak katılmak için ilimize gelen İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Adıyaman Belediyesi’ni ziyaret etti.

Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun il dışında olması münasebetiyle Genel Başkan Yıldırım’ı, Belediye Başkan Vekili Abdurrahman Gürbüzcan ağırladı.  Genel Başkan Yıldırım’ı Belediye’nin hizmet binası girişinde meclis üyeleriyle birlikte karşılayan Başkan Vekili Gürbüzcan, birlikte Başkanlık makamına geçtiler. İHH Şube Başkanı Fadıl Akkuş’un da eşlik ettiği ziyaret esnasında, Genel Başkan Yıldırım, Belediyenin şeref defterini imzaladı.

Yıldırım; “Biz Adıyamanlı bütün kardeşlerimizi hizmetlerimizde hep yanımızda gördük. Bosna’da, Çeçnistan’da, Kosoava’da, Makadonya’da, Afganistan’da, Doğu Türkistan’da, bütün mazlum coğrafyalarda Adıyaman’ın emeği oldu.  Ayrıca yine Türkiye’deki depremlerde en güzel çalışmaları yapan illerden birisi Adıyaman’dır. Baktığınız zaman da suç oranı en düşük olan illerimiz içinde yer alıyor Adıyaman. Bu demektir ki Adıyaman’daki insanların merhamet duygusu çok yoğun. Tabi bunu ne sağlıyor? Doğal olarak yöneticilerin tavrı da halka yansıyor. Halkın tavrı da yöneticilere yansıyor.  Bu sebepten dolayı Adıyaman’a gelmişken belediyemizi ziyaret etmek istedik. Adıyaman halkının belediye ile ilgili güzel dileklerinin nasıl gerçekleştiğini yerinde görmek istedik. Onun için Belediyeye gelerek Sayın Başkan Vekilimizi ziyaret etmek bizim için mutluluk verici bir şeydir” dedi.

Belediye Başkan Vekili Abdurrahman Gürbüzcan ise, ziyaretle ilgili memnuniyetini dile getirerek, İHH Genel Başkanı Yıldırım’a teşekkür etti. Ayrıca günün anısına Adıyaman yöresine ait bir halı seccade hediye etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu