Adıyaman

Adıyamanlılar Feshane’ye Akın Etti

Adıyamanlılar Feshane’ye Akın Etti

Adıyaman Valiliği tarafında organize edilen Adıyaman Tanıtım Günleri etkinlikleri kapsamında İstanbul Feshane’de Adıyaman rüzgarı esti.  İstanbul’da yaşayan Adıyamanlılar, stantları gezdi.

Kommagene Kültürünün eşsiz hoşgörüsüne tanıklık eden Adıyaman’ın, tarihini, kültürünü, mutfağını, sahip olduğu tüm değerleri, gelenek ve göreneklerini kapsamlı bir şekilde tanıtmak amacıyla İstanbul Feshane’de bu yıl birincisi düzenlenen “Adıyaman Tanıtım Günleri” muhteşem ve görkemli bir açılış töreni ile başladı.

Adıyaman Valiliği tarafından düzenlenen Adıyaman Tanıtım Günleri Feshane’de büyük ilgi gördü. Açılış programının ardından Adıyamanlı sanatçılardan Mehmet Seske, Popstar Recep Tanyıldız ve Latif Doğan sahne alarak seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla gelen davetlileri coşturdu.  Etkinlikler kapsamında ayrıca, Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Halkoyunları Ekibi ile Kahta Halkoyunları Davul Show ekibi tarafından da gösteriler sunuldu.

İstanbul Feshane’de sahne alan bütün sanatçılara teşekkür ederek birer plaket takdim eden Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, “Adıyaman güneşin en güzel doğup battığı bir mekandır. Adıyaman sahip olduğu potansiyelle Güneydoğunun yıldızı parlayan bir ilidir. Anadolu’nun en eski yerleşim birimlerinden olan Adıyaman sahip olduğu tarihi, doğal ve kültürel değerleri ile adeta göz doldurmaktadır. Adıyaman, 2 bin yıl önce Doğu ve Batı medeniyetlerini sentezleyen Kommagene uygarlığının eşsiz hoş görüsüne tanıklık etmiştir. Adıyaman güneşin vatanıdır. Ve bugün Türkiye’nin Güneşi İstanbul’da doğmaktadır” dedi.

 

Feshane’de Türkü Şöleni

İstanbul Feshane’de düzenlenen Adıyaman tanıtım günlerinde akşam verilen konserle vatandaşlar gönüllerince eğlendiler.

Adıyaman tanıtım günlerinde vatandaşlar gündüz stantları gezerken akşamda düzenlenen müzik programlarıyla doyasıya eğlendiler. Türkiye’nin ünlü sanatçılarından ve Adıyamanlı olan latif doğan, Mehmet Seske ve Recep Tanyıldız’ın sahne aldığı konserde katılımcılar adeta müziğe doydular.

Gecede ayrıca Kahta Halk Eğitim Merkezine bağlı davul şov ekibi ise sergiledikleri şovlarla katılımcıları mest etti.

İlk olarak sahneye gelen Adıyamanlı TRT ses sanatçısı Mehmet Seske, seslendirdiği bir birinden güzel türkülerle katılımcılara doyumsuz bir gece yaşattı.

Daha sonra sahneye gelen Recep Tanyıldız söylediği türkülerle geceye renk katarken son olarak sahneye latif doğan geldi doğan söyledikleri hareketli türkülerle katılımcıları coştururken katılımcılar türküler eşliğinde halaylar çekerek doyasıya eğlendi.

Gecenin sonunda ise ünlü türkücü Latif Doğan Adıyaman yöresine ait eserler okurken ara ara hareketli şarkılara yer vererek Feshane’yi dolduranları coşturdu. Eline davulu alan ünlü sanatçı Latif Doğan izleyenlerine davul şov yaptı. Konsere katılan misafirler yerlerinde oturmayarak sahnenin önüne gelerek halaylar çekerek gecenin tadını çıkardılar. Gecenin sonunda Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş sanatçılara birer plaket vererek bu önemli günlerinde kendilerini yalnız bırakmadıklarını söyleyerek teşekkür etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu