Adıyaman

Adıyamanlılar Federasyonunda Bayhan’la Devam

Adıyamanlılar Federasyonunda Bayhan’la Devam

 

Yaklaşık 6 ay önce Nevzat Bayhan başkanlığında kurulan Adıyaman Dernekler Federasyonu, gerçekleştirdiği birinci olağan genel kurul seçiminde tek liste ile seçime giren Gazeteci-Yazar Nevzat Bayhan ikinci kez Adıyaman Dernekler Federasyonun başkanı oldu.

Oylamaya geçmeden önce kurulan divan başkanlığına Mustafa Karlı seçilirken, Av. H.Mehmet Baykurt, Mustafa Çingay, Süleyman Alpaydın ve Abdulbaki Durmuş ise Divan üyeliğine seçildi.

Adıyamanlılar Vakfı konferans salonunda düzenlenen birinci olağan genel kurulda delegelerin oyların tamamını alarak tekrar Adıyaman Dernekler Federasyonun Başkanlığına seçilen Nevzat Bayhan, oy vererek destek çıkan bütün üyelere ve katılımcılara teşekkür etti.

En büyük hedefinin gençlik olacağını söyleyen Bayhan şunları kaydetti: “Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan ve davranışlardan korumak ile birlikte onları kötü yollara girmemesi ve işin içinde olanları da arındırmak için büyük gayret göstereceğiz. Bu konuda arkadaşlarımızla büyük bir mücadele vereceğiz. İkinci önemli husus ise bu yıl ilk kez Adıyaman Valiliği tarafından İstanbul da gerçekleştirdiği Adıyaman Tanıtım Günleri şayet valilik devam etmese Federasyon olarak bu sorumluluğun altına girerek her yıl aralıksız olarak bu etkinliği İstanbul’da gerçekleştirmeye hazırız” dedi.

Kongreye konuk olarak katılan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal ise STK’ların gayesi insanlara ve insanlığa hizmet etmek olduğunu söyledi. Özkartal, “İstanbul’da 75 yakın vakıf ve derneklerimiz ile birlikte üç federasyonumuzun olması Adıyaman için büyük bir zenginliktir. Bu zenginliğimizin değerini iyi bilerek el ele gönül gönüle verirsek üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sıkıntı yoktur” diyerek, ikinci kez Federasyon başkanlığına seçilen Nevzat Bayhan ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar diledi.

Adıyaman Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu isimleri şöyle oluştu:

Nevzat Bayhan (Başkan), Av. Abdurrahman Dursun (Başkan Vekili), Hamit Peker (Başkan Yardımcısı), Abdulgani Tekin (Başkan Yardımcısı), Süleyman Alpaydın (Genel Sekreter), Tahmin Gencer (Sayman), Üyeler Orhan Karaman,  Abuzer Korkmaz, Mustafa kale, Ekrem Akarslan, Mustafa Çingay, Şükrü Özbek, Cemil Keskin.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu