Anasayfa / Adıyaman / “Adıyamanlılar Çocuk yapmaktan Vazgeçecek”
MİLLETVEKİLİ TUTDERE, ADIYAMAN'DA Kİ DOKTOR EKSİKLİĞİNİ DİLE GETİRDİ

“Adıyamanlılar Çocuk yapmaktan Vazgeçecek”

Tutdere’den Uzman Hekim Eksikliği Eleştirisi

“Adıyamanlılar Çocuk yapmaktan Vazgeçecek”

 

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin Kadın Doğum Uzmanı eksikliğine değinerek, Adıyamanlıların uzman eksikliği nedeniyle neredeyse çocuk yapmaktan vazgeçeceklerini iddia etti.

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere TBMM Genel Kurulunda Adıyaman ve ilçelerinde kadın doğum ve çocuk hastalıkları alanında yaşanan aksaklıkları dile getirdi. Tutdere, “Sağlıkta ‘çağ atladık’ iddiasında bulunan Hükümet ve Sağlık Bakanlığının öyle anlaşılıyor ki Adıyaman’dan haberi yok. Adıyaman’da Sincik, Samsat, Çelikhan Tut ve Gerger ilçelerinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı yok. Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk hastanesinde bir insanlık trajedisi yaşanıyor. Hastalar ve hasta yakınları gece saat 01.00’da sabah saat 06.00’a sıra almak için kuyrukta bekliyorlar ve bu gerçekten artık günümüz Türkiye’sine hiç yakışmayan bir tablo.” dedi.

Tutdere, “Adıyaman Kadın Hastalıkları Hastanesine ve ilçelerine acilen kadın doğum uzmanı atanması gerektiğine inanıyoruz. Bu konuda Hükümetten ve Sağlık Bakanlığından talepte bulunuyoruz. Bütün Adıyaman halkının beklentisi bu yöndedir. Adıyamanlılar Kadın doğum uzmanı bulunmadığından neredeyse çocuk yapmaktan vazgeçer hale geldiler.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

Üniversitede Gazel Esintileri

Adıyaman Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Bilim ve Sanat Platformu tarafından, Adıyaman Belediyesi Konservatuvarı Sazendelerinin de katkılarıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir