Adıyaman

Adıyaman’ın İl Oluşunun 60. Yıldönümü Kutlandı

Adıyaman’ın İl Oluşunun 60. Yıldönümü Kutlandı

 

Adıyaman Üniversitesi’nde Adıyaman’ın il oluşunun 60. yıldönümü münasebetiyle kutlama programı düzenlendi.

Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit Temir, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Murat Aydın, kamu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademik ve idari personelimiz, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kutlama programı, Yrd. Doç. Dr. Murat Gökhan Dalyan’ın hazırlamış olduğu sunumla başladı. Yrd. Doç. Dr. Dalyan sunumda Adıyaman’ın tarihini anlatarak geçirdiği savaşları ve adının nereden geldiğini anlattı. Ardından Halkoyunları Topluluğu ekibi kısa bir gösteri yaparak Adıyaman yöresinden oyunlar oynadı.  Akabinde Adıyaman Yeşilay Cemiyeti Başkanı Hakan Özöncel Ahmet Akil Yağınlı tarafından kaleme alınan “Adıyaman’ı Düşünom da” adlı şiiri seslendirdi. Son olarak Adıyaman Gençlik Merkezi müzik ekibi konser verdi. Ekip, Adıyaman yöresi şarkı ve türkülerinin yer aldığı biri birinden güzel eserleri bu günün anısına seslendirdi. Şarkı ve türküler izleyicilerden büyük alkış aldı.

Programın sonunda Rektör Prof. Dr. Gönüllü, Yrd. Doç. Dr. Murat Gökhan Dalyan, Halkoyunları Topluluğu Hocası Şah İsmail Çalışkan, Hakan Özöncel ve Adıyaman Gençlik Merkezi Müzik ekibine teşekkür ederek, çiçek verdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu