Adıyaman

“Adıyaman’ın en meşhuru; Adıyamanlısıdır”

Belediye Başkanı Kutlu:

“Adıyaman’ın en meşhuru; Adıyamanlısıdır”

İstanbul Feshane’de yapılan Adıyaman Tanıtım Günleri tamamlandı.

Bakanlar, Milletvekilleri, belediye başkanları ve çok sayıda davetlinin katıldığı açılış programına ilgi oldukça fazlaydı.

Programın açılış konuşmasını yapan Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu Adıyaman’ın ‘Adıyamanlılığı’na’ dikkat çekti.

Başkan Kutlu konuşmasını şöyle sürdürdü;  “Adıyaman’ın Nemrut’u, Menzil’i, Sahabe Safvan Bin Muattal Hazretleri, Cendere Köprüsü, Çiğköftesi, yemekleri vs. bir sürü meşhur özelliği var ama bunlar bir yana aslında Adıyaman tanıtılmaz yaşanır. Hepsinden önemlisi Adıyaman’ın ‘Adıyamanlısı’ meşhurdur”

Türkiye’de terörün en yoğun yaşandığı dönemde Adıyaman’ın teröre ve teröriste prim vermediğine dikkat çeken Başkan Kutlu, “Müslümanıyla, Hristiyan’ıyla, Alevi’siyle Sünni’siyle, Türkü, Kürdü Zaza’sıyla, köylüsü şehirlisiyle kardeş olarak yaşayıp aralarında ayrı gayrısı olmayan bir huzur ilidir” dedi.

Kutlu tanıtım günleri vesilesiyle tüm misafirleri Adıyaman’a davet etti.

 

Belediye Standında Çiğköfte ve Harfane Coşkusu

İstanbul Feshane’de gerçekleşen Adıyaman Tanıtım Günleri etkinliğinde Adıyaman Belediyesi standına ilgi oldukça fazlaydı.

Gün içerisinde yüzlerce misafiri ağırlayan Belediye standı Harfane grubunun sunumu ve çiğköfte ikramıyla büyük ilgi gördü.

Stantları gezen misafirler Adıyaman türkülerinin yankılandığı standın etrafını çembere aldı ve eğlenceye ortak oldu.

Misafirler bir yandan harfane grubunun türkülerine eşlik ederken diğer yandan kendilerine sunulan çiğköfte ikramını aldılar.

Adıyaman türkülerinin coşkusuna ortak olup zaman zaman halay çeken misafirler kendilerine gösterilen ilgiden oldukça memnun oldular.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu