Adıyaman’da ‘Sulama(ma) Anlatıldı

17 Haziran 2016 Cuma, 10:01

Vali Erin’in Adıyaman’ı Tanıma Brifingleri

Adıyaman’da ‘Sulama(ma) Anlatıldı

 

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, bir taraftan hayırlı olsun ziyaretlerini kabul ederken, diğer taraftan da kamu kurum ve kuruluşlarından devam eden çalışmalar hakkında brifing alıyor.  Adıyaman’ı, kaynaklarını, sorunlarını tanıyor ve ona göre çözüm üretmeyi amaçlıyor. Adıyaman’ın yeterli su kaynağına rağmen, yarım ada haline rağmen, topraklarının en azının sulandığı, sulama baraj ve göletlerinin de sadece adının olduğu brifinglerde anlatılmaya çalışılıyor.

VALİ ERİN, SULAMA PROJELERİ İLE İLGİLİ BRİFİNG ALDIAdıyaman’a atanmasının ardından görevine başlayan Vali Abdullah Erin, kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmalarını daha yakından takip etmek ve ayrıca ilin sorunlarını en iyi şekilde tespit ederek buna yönelik hazırlanan ve hazırlanacak projelerle daha kaliteli bir hizmet üretmek amacıyla tüm kurum ve kuruluşlardan brifing almaya başladı.

Vali Erin, ekonomisinin büyük bir bölümü tarıma dayanan ve Adıyaman’ın can damarı olarak görülen Koçali ve Çetintepe Barajı ile diğer sulama projelerinin son durumu ile ilgili DSİ Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu ile DSİ Şube Müdürü Hakan Kaya’dan brifing aldı.

İlin sorun ve çözüm önerileri ile ihtiyaçlarının karşılanması noktasında tüm kamu kurumlarından seri bir şekilde brifing alarak buna göre çalışmalara başlayacaklarını kaydeden Vali Abdullah Erin, “Bu brifingleri en kısa sürede tamamlayarak Adıyaman’ın ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan kalkınması noktasındaki çalışmalara hızlı bir şekilde başlanacak” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz