Adıyaman

Adıyaman’da köylülere saldıran yaban domuzu, 3 kişiyi hastanelik etti.

Yaban Domuzu 3 Kişiyi Hastanelik Etti

 

Adıyaman’da köylülere saldıran yaban domuzu, 3 kişiyi hastanelik etti.

Olay, Kömür Beldesi Şahintepe Mahallesi’nde meydana geldi. Sürüden ayrılarak mahalleye giren yaban domuzu, Aziz Çevik (45) isimli vatandaşa saldırdı. Domuz, Aziz Çevik’i darbeleri ile altına aldı. Bu sırada Aziz Çevik’in yeğeni Sait Çevik (25), taş ile domuzu uzaklaştırmak istedi. Domuz daha sonra Sait Çevik’e saldırdı. Sait Çevik’in babası Abuzer Çevik son anda yetişerek, oğlunu domuzdan sopa yardımıyla kurtardı. Domuz kaçarken, karşısına çıkan Hüseyin Doğan Kızılbay isimli vatandaşa da (37) saldırdı.

Domuzun saldırısına uğrayan Aziz Çevik karın bölgesinden, Sait Çevik sırtından, Hüseyin Doğan Kızılbay ise bacağından yaralandı. Yaralılar olay yerine çağrılan ambulanslarla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Aziz Çevik yoğun bakıma sevk edilirken, Hüseyin Doğan Kızılbay ile Sait Çevik de tedavi altına alındı. Sait Çevik’in sırtına 10 dikiş atıldığı öğrenildi.

Olayı anlatan Sait Çevik, amcasına saldıran domuzu görünce onu kurtarmak istediğini, fakat domuzun kendisine de saldırdığını söyledi.

Hüseyin Doğan Kızılbay de yasak olduğu için bu tür hayvanların avlanamadığını, fakat tüm vatandaşların hayati tehlikesinin olduğunu dile getirdi.

Abuzer Çevik ise kendisinin yetişmemesi halinde Sait Çevik’in ölebileceğini söyledi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu