Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

“Adıyaman’da Gizli Bir ‘Hayır’ Var”

10 Nisan 2017 Pazartesi, 10:02

HDP’li Yıldırım:

“Adıyaman’da Gizli Bir ‘Hayır’ Var”

 

HDP Milletvekili Behçet Yıldırım, “Adıyaman’daki Alevi köylerine yapılan her türlü baskıya rağmen yıllarca hor görülen yok sayılan Alevi halkının iradesini sandığa yansıtacağına inancımız tamdır” dedi.

Yaklaşan referandum süreci ile ilgili bugüne kadar yaptıkları çalışmalarını anlatmak için HDP Adıyaman il örgütü kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. HDP il örgütünün basına verdiği kahvaltıya HDP, DBP il eş başkanları ve yöneticilerinin yanı sıra HDP PM üyesi Kemal Bülbül ve HDP milletvekili Behçet Yıldırım katıldı.

 

Kapı Kapı Dolaşarak Hayırı Anlattık

Yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgi veren HDP İl Eş Başkanı Hayriye Korkmaz, “16 Nisan’da yapılacak referanduma sayılı günler kaldı. Bizler HDP olarak Adıyaman merkezde, ilçelerde ve köylerde kapı kapı gezerek ‘Hayır’ı anlatıyoruz. Kadınlar olarak yaptığımız çalışmalarda gittiğimiz esnaflara ve misafir olduğumuz evlerde olumlu tepkiler ile karşılaşıyoruz. Kalan günleri de en iyi şekilde değerlendirerek bir seferberlik ruhuyla referandum çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 16 Nisan’da oylarımıza sahip çıkmak için sandıkların başında olacağız” dedi.

 

Kendimizi Anlatacak Bir Televizyon Kanalı Bulamıyoruz

HDP İl Eş Başkanı Selim Özbek, “Devletin bütün gücünü ve imkanlarını kullanan iktidar partisi kendine muhalif olan bütün kesimler üzerinde bir baskı oluşturmaya çalışmaktadır. Buna basınında sessiz kaldığını düşünüyoruz. Kendimizi anlatacak bir televizyon kanalı bulamıyoruz. Ama bizim yaptığımız çalışmalarda gözlemlediğimiz her türlü baskıya rağmen ‘Hayır’ çıkacağına dönüktür” ifadelerini kullandı.

 

Adıyaman’da Gizli Bir Hayır Var

“Türkiye genelinde bir baskı politikası oluşturularak insanlar evete zorlanıyor” diyen HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, “Türkiye genelinde ‘Hayır’ çalışmaları her türlü olumsuzluklara, baskıya ve tehdide rağmen güçlü bir şekilde devam ediyor. Adıyaman’da esnaflarla mahallerde ve köylerde yurttaşlarla yaptığımız çalışmalarda halk tarafından coşkulu bir şekilde karşılanarak olumlu tepkiler alıyoruz. Bu çalışmalarda gözümüze çarpan ilk şey yeni bir 7 Haziran havasının yakalandığını düşünüyoruz. Adıyaman’daki Alevi köylerine yapılan her türlü baskıya rağmen yıllarca hor görülen yok sayılan Alevi halkının iradesini sandığa yansıtacağına inancımız tamdır. İlimizde bulunan Alevi pirleri ve derneklerinin yaptığı ortak açıklamada bu sürece nasıl baktıklarını ve referandumda Hayır diyeceklerini açıklamaları çok olumlu ve değerli bir açıklamadır. Adıyaman’da gizli bir Hayır var bunu da 16  Nisan’da sandığa yansımasını göreceğiz” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz