Adıyaman

“Adıyaman’da Engelleri Ortadan Kaldıracağız”

Kutlu’dan ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ Mesajı:

“Adıyaman’da Engelleri Ortadan Kaldıracağız”

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, yaptıkları ve yapacakları çalışmalarla Adıyaman’da engelleri ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, engellilerin sosyal yaşamda karşılaştıkları sorunların tüm insanlığın sorunu olduğuna dikkat çekerek, “Adıyaman Belediyesi olarak yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla Adıyaman’da engelleri ortadan kaldıracağız” dedi.

Başkan Kutlu, engelli vatandaşların daha rahat bir şekilde yaşamalarına ortam hazırlamanın, üretici olarak topluma kazandırılmalarının toplumların en önemli sorumluluklarından bir tanesi olduğunu da sözlerine ekleyerek şunları söyledi: “Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz birer parçasıdır. Son yıllarda hükümetlerimiz tarafından engelli vatandaşlarımıza yönelik yapılan sağlık, eğitim, evde bakım hizmetleri ve istihdam gibi çalışmalar, bu vatandaşlarımızın toplumda daha rahat ve söz sahibi olmalarına imkan sağlamış ve büyük takdir görmüştür. Bizde Adıyaman Belediyesi olarak ilimizde yaşayan engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarımıza yenilerini katmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana yaptığımız yol ve kaldırımları engelli vatandaşlarımızın daha rahat kullanabilecekleri şekilde düzenleyerek, trafikte mevcut trafik ışıklarının yerine engellilerimiz için daha uygun olan sesli ışıklarını hizmete koyarak, Engelsiz Yaşam Beceri Uygulama Merkezi’mizde her yıl 200’e yakın öğrencilerimize eğitim vererek, hizmet vermeye başlayan yeni şehir içi otobüslerimizi alırken engelli vatandaşlarımıza uygun otobüsleri almakla bu işe başlamış bulunuyoruz. Elbette ki bunlar engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya yetmez. Bundan sonra devam edeceğimiz çalışmalarımızda sıra, ilimizde bulunan engelli vatandaşlarımızın kullandığı akülü araçları şehir içinde şarj edebilecekleri noktaları faaliyete geçirmek olacak. Bunun için çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Engelli vatandaşlarımızın her türlü alanda ulaşılabilirlik ve erişilebilirlik düzeylerini artırmak sadece bizim değil, aslında tüm toplumun görevidir. Bugün engelli vatandaşlarımızın daha rahat koşullarda yaşaması, hayat kalitelerinin artırılması konusunda yapacak olduğumuz her çalışmanın kendimiz, ailemiz, yakınlarımız içinde bir yatırım olduğunu unutmamak gerekir. Unutmayalım ki her sağlıklı birey birer engelli adayıdır. Bu anlamlı günde tüm engelli vatandaşlarımızın ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, ömür boyu mutlu bir yaşam dilerim.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı