Adıyaman

Adıyaman’da 600 Polisle Huzur Uygulaması

Adıyaman’da 600 Polisle Huzur Uygulaması

Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 600 polisle huzur uygulaması gerçekleştirildi.

Tüm Türkiye genelinde yaşanan terör olayları ve yaşanabilecek olayların önüne geçmek için Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 600 polisle il merkezinde huzur uygulaması gerçekleştirildi. İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner’in de katılımıyla 5-6 noktada eş zamanlı gerçekleştirilen uygulamada kıraathaneler, internet kafeleri gibi iş yerlerindeki kişiler üzerinde aramalar ve GBT sorgulamaları yapılırken, şüpheli hareketler sergileyen şahıslar da aranarak GBT sorgulaması yapıldı. Birkaç saat süren uygulamaların sık sık yapılacağı ve Adıyaman’ın bütün ilçelerinde de yapıldığı öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Adıyaman İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, “Birinci uygulamamızda da çok faydalı olduğunu gördüm burada vatandaşlardan sizlerin sayesinde olumlu dönüşümler aldık.ADIYAMAN’DA 600 POLİSLE HUZUR UYGULAMASI O yüzden bunlara devam edeceğiz ama yaptıklarımızın arasında bir şeyler de yapmıyor değiliz. Şok uygulamalarla değişik yerlerde ekiplerimiz 24 saat esasında yol kesme, yol aramaları, yine toplumun kalabalık olduğu yerlerde vatandaşı rahatsız etmeden kimlik kontrolleriyle aranan şahıslar ya da suça karışabilecek insanlarla ilgili suç oluşmadan önce suç önleme, o da bizim vazifemiz, illa suçluyu yakalamak bizim görevimiz değil. Bu uygulamalarda ve hem geçenki uygulamada ruhsatsız silah ve aranan şahıslar yakaladık. Adıyaman halkı bir kere şunu bilsin biz huzurun devamı için 24 saat ayaktayız” şeklinde konuştu.

 

‘Huzur 02’ Uygulamasında Çok Sayıda Araç Ve Kişi Sorgulandı

Adıyaman’da polis tarafından gece yapılan ‘Huzur 02’ adlı asayiş uygulamasında çok sayıda kişi ve araç sorgulanırken, 3 kişi göz altına alındı.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü tarafından yaklaşık 600 polis ile yapılan Huzur 02 adlı asayiş uygulamasında, birçok araç, işyeri ve şahsın araması yapıldı.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü, yapılan uygulama sonucunu açıkladı. Yapılan açıklamada, “Emniyet Müdürlüğümüz 10 seyyar, 4 sabit, bir araçla gezici icapçı olmak üzere toplam 15 grup 558 personelin katılımı ile il merkezinde ve eş zamanlı olarak da 8 ilçemizde ‘Huzur 02’ asayiş uygulaması yapılmış olup, uygulama neticesinde il merkezi ve ilçelerimizde toplam 1732 şahıs sorgulandı. 103 araç kontrol edildi. 48 iş yeri denetlendi.

2 şahsın aranması olduğu tespit edildi. 1 şahsın üzerinden 10 gr esrar maddesi ele geçirildi. 2 araca toplam 3750 TL para cezası uygulandı ve 5 iş yerine idari işlem yapıldı. Araması olan ve esrar maddesi bulunan 3 kişi gözaltına alındı” ifadeleri kullanıldı. (İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı